Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

Usługi transportowe

Oferujemy kompleksową usługę transportową w Trójmieście (Sopot, Gdańsk i inne bliskie miejscowości) dopasowaną do potrzeb Klienta. Oferta dla w takich miastach jak Gdańsk, Sopot, Gdynia oraz mniejszych miejscowości na terenie Trójmiasta.

Transport i montaż mebli

Pomożemy nie tylko bezpiecznie i sprawnie przewieźć wszystkie niezbędne meble i rzeczy, ale dokonamy profesjonalnego demontażu i montażu mebli. Usługa ta cieszy się coraz większym popytem ze strony naszych klientów i ułatwia przeprowadzenie całego procesu transportowego w sposób profesjonalny i bezstresowy.

Więcej pytań

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to służymy pomocą. A może interesuje Cię przeprowadzka dla firmy do Trójmiasta albo masz wątpliwości co do przewozu rzeczy nietypowych i niestandardowych na czas przeprowadzki? Napisz do nas już teraz!

FAQ

Często zadawane pytania

Pakupaku.pl jest serwisem, w którym w bardzo prosty sposób znajdziesz i porównasz ceny usług przeprowadzkowo - przewozowych w Twojej okolicy.

Proces rezerwacji jest prosty. Wypełniasz formularz, porównujesz i rezerwujesz najkorzystniejszą ofertę. Po dokonaniu rezerwacji w serwisie Pakupaku.pl wybrana firma przewozowa otrzyma Twoje dane i skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia szczegółów przeprowadzki lub przewozu. Na Twój adres e-mail zostanie również wysłany kontakt do wybranej przez Ciebie firmy. Namawiamy do osobistego kontaktu w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości.

Użytkownicy korzystający z serwisu Pakupaku.pl nie ponoszą żadnych opłat. Pamiętaj jednak, że dzwoniąc na naszą infolinię naliczana jest opłata zgodna z taryfą operatora.

Po dokonaniu rezerwacji w serwisie Pakupaku.pl, Twoje dane kontaktowe zostaną przekazane wybranej przez Ciebie firmie przewozowej. Jeżeli dokonałeś rezerwacji w godzinach 8:00 - 19:00 firma powinna skontaktować się z Tobą natychmiast w celu ustalenia szczegółów przewozu. Dokonywanie rezerwacji w godzinach 19:00 - 08:00 może opóźnić kontakt ze strony firmy do jej przyszłych godzin roboczych. Pamiętaj, że po dokonaniu rezerwacji na Twój adres e-mail zostanie wysłany kontakt do wybranej firmy. W przypadku braku kontaktu ze strony firmy przeprowadzkowej, prosimy o osobisty kontakt pod wskazany numer telefonu.

Kontakt do firmy, u której dokonałeś rezerwacji usługi widoczny jest na ekranie potwierdzającym dokonanie rezerwacji. Ponadto numer kontaktowy wysyłany jest również na podany przez Ciebie adres e-mail. Pamiętaj, że nie musisz osobiście kontaktować się z firmą przeprowadzkową. Jej pracownik skontaktuje się z Tobą zaraz po dokonaniu rezerwacji.

Nie, w serwisie Pakupaku.pl nie ma możliwości dokonania zapłaty za zarezerwowaną usługę przeprowadzkową lub przewozową. Wszelkie płatności odbywają się pomiędzy Tobą a firmą, w której dokonałeś rezerwacji.

Nie, w serwisie Pakupaku.pl nie ma możliwości dokonania zapłaty za zarezerwowaną usługę przeprowadzkową lub przewozową. Wszelkie płatności odbywają się pomiędzy Tobą a firmą, w której dokonałeś rezerwacji.

Tak, w ofercie znajdziesz także taką możliwość - profesjonalny montaż mebli.

Tak, serwis Pakupaku.pl umożliwia zapoznanie się z opiniami innych użytkowników, którzy skorzystali wcześniej z usług danej firmy przeprowadzkowej. Dla każdej firmy jest również wyznaczana ogólna ocena. Oceny i komentarze znajdują się na liście wyników wyszukiwania, tuż pod zdjęciem każdej firmy.

Tak, po zrealizowaniu usługi zostaniesz poproszony drogą mailową o skomentowanie firmy, która świadczyła Ci usługi. Twoja opinia jest dla nas i innych użytkowników serwisu bardzo ważna!

Bezpieczna przeprowadzka w Trójmieście

 

Przeprowadzki mieszkań

Zorganizowanie przeprowadzki mieszkania wymaga dużego zaangażowania i logistycznych rozwiązań, gdyż nie jest to łatwe zadanie do zrealizowania. Sposobem na ułatwienie sobie tej misji  jest wynajęcie firmy przewozowej zajmującej się przeprowadzkami. Korzystne ceny pozwalają na wygodę jaką jest pomoc firmy przewozowej, każdemu kto tylko zechce skorzystać z umiejętności, doświadczenia i kompetencji pracowników wybranej przez siebie firmy.

Grunt to dobry plan!

Przeprowadzka mieszkania nie obędzie się bez wcześniejszego ustalenia szczegółowego planu. Pierwszym kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę jest termin przeprowadzki. Następnym krokiem zaraz po zdecydowaniu się na konkretną firmę przewozową jest uzgodnienie i zarezerwowanie dogodnej dla obu stron daty przeprowadzki. W przypadku przeprowadzki poza granice kraju konieczne będzie uwzględnienie tego faktu już na początku rozmów z pracownikiem firmy przewozowej.

Kolejnym punktem do ustalenia jest typ przeprowadzki oraz jakiego typu i rozmiaru przedmioty będą przewożone. Przy dużej ilości przedmiotów, w tym także rzeczy o sporych wymiarach i gabarytach warto poprosić firmę transportową o dodatkową pomoc, czyli ustalić, ile osób będzie potrzeba do załadunku i rozładunku w czasie trwania przeprowadzki i przewozu rzeczy. Po ustaleniu wszystkich wymienionych wcześniej informacji można spokojnie przystąpić do działania.

Czym charakteryzuje się przeprowadzka mieszkania i jakie czynności sprawiają najwięcej kłopotu?

Jedną z głównych cech dających się we znaki, jeśli chodzi o przeprowadzkę mieszkania jest wysokość położenia lokum na jednym z pięter bloku mieszkalnego. Wysokość, na której znajduje się mieszkanie determinuje czas trwania przeprowadzki, gdyż im wyżej położone jest mieszkanie, tym dłużej trwają czynności charakteryzujące przeprowadzkę, takie jak: znoszenie, wnoszenie, załadunek i rozładunek bagażu.

Inne problemy podczas przeprowadzek

Brak windy dodatkowo wydłuża czas trwania przeprowadzki, ponieważ jest to ogromny wysiłek fizyczny dla osób zajmujących się przeprowadzką.

Mieszkania z reguły mają ograniczoną powierzchnię, co utrudnia swobodne przenoszenie szczególnie mebli i sprzętów AGD I RTV. Najwięcej  trudności spotyka się na klatkach schodowych z powodu ostrych zakrętów i niewystarczająco szerokich przestrzeni.

Małe powierzchnie klatek schodowych to nie wszystko, wielokrotnie zdarza się, że nie ma możliwości podjazdu pod wejście do bloku auta firmy przewozowej do załadunku, co wydłuża odległość jaką trzeba pokonać z przedmiotami i meblami. Taka sytuacja jeszcze bardziej spowalnia cały proces wyprowadzki.

O czym należy pamiętać podczas przeprowadzki?

Przy przeprowadzce dużo uwagi trzeba poświęcić pakowaniu przedmiotów osobistych, mebli i wyposażenia mieszkania. Pakowanie powinno być wykonane według wyznaczonych zasad i standardów. Warto zadbać, by przed zakończeniem pakowania posegregować i oznaczyć odpowiednio kartony dla własnej wygody i dostarczenia informacji dla pracowników firm zajmujących się przeprowadzkami.

Dodatkowo nie należy zapominać o wcześniejszym ubezpieczeniu wszystkich rzeczy przeznaczonych do przewozu na wypadek nieprzewidzianych komplikacji z przyczyn losowych. Dobrym rozwiązaniem i jednocześnie wyrażeniem chęci współpracy jest określenie wielkości ładunku w celu doboru odpowiedniego auta do transportu.

Reasumując, bez wcześniejszego przygotowania planu związanego z przeprowadzką mieszkania i przeanalizowania ofert firm zajmujących się przeprowadzkami trudno będzie osiągnąć sukces i pożądany efekt.

 

Transport i montaż mebli – Gdańsk

 

Przygotowanie mebli do transportu

Pierwszym najbardziej oczywistym, aczkolwiek nie zawsze dokładnie wykonywanym punktem, jest opróżnianie mebli z wszelkich przedmiotów znajdujących się wewnątrz oraz na ich powierzchni. Po uprzątnięciu szafy, komody czy innego mebla wewnątrz nie powinna znajdować się nawet najmniejsza rzecz. Poza powyższą czynnością należy również użyć środków do pielęgnacji i czyszczenia mebli w celu nadania dodatkowej warstwy ochronnej przed zarysowaniami (dobrze jest użyć profesjonalnych środków ochronnych). Mimo, iż wydaje się być to banalne, to jednak jest istotną czynnością wpływającą na późniejszy stan i wygląd mebli.

 

Demontaż mebli

Kolejnym krokiem jest określenie konieczności wykonania demontażu mebli. W tym momencie warto zasięgnąć porady przewoźnika, by ocenić czy zachodzi potrzeba rozłożenia mebli na części. Oszacowanie możliwości przeniesienia mebli przez daną przestrzeń może okazać się kłopotliwym zadaniem, czego skutki mogą być widoczne poprzez zarysowania mebli, dlatego tak bardzo pomocna jest wiedza i umiejętności pracowników firm przewozowych. Mając utrudnione przejście z meblami o dużych gabarytach w stosunku do niewielkiej przestrzeni między pomieszczeniami niezbędny jest demontaż, co pozwoli na zmniejszenie ryzyka urazu powierzchni mebli.

Zabezpieczenie mebli

W celu ochrony mebli przed uszkodzeniami, jakie mogą wystąpić w trakcie ich transportu, ważne jest odpowiednie zabezpieczenie. Dla mebli najlepszą warstwą ochronną w czasie przewozu jest folia. Najbardziej optymalna kombinacja dla zwiększonej ochrony to połączenie dwóch rodzajów folii oraz styropianu.

Folia bąbelkowa, nie bez przyczyny używana do przesyłek, zabezpiecza miejsca wrażliwe na uszkodzenia i działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Te delikatne części mebli, jakimi są uchwyty i wszelkiego rodzaju zdobienia trzeba pokryć warstwą folii bąbelkowej. Kolejnym etapem jest osłona wszystkich kantów, rogów i załamań styropianem w kształcie narożnikowych nakładek. Zapobiega to otarciom, wgnieceniom i spłaszczeniom rogów, wpływającym na brak estetycznego wyglądu i wywołującym niezadowolenie właściciela. Na sam koniec cały mebel pokrywany jest folią stretch, tworząc swego rodzaju otulinę. Tak szczelne zabezpieczenie mebli z pewnością ułatwi bezpieczny przewóz do nowego lokum.

Umieszczenie mebli w aucie przewozowym

Następnie przygotowane meble trzeba przenieść do auta przygotowanego do ich transportu. W zależności od tego, czy meble uległy demontażowi czy też pozostały w całości, konieczne jest umiejętne wydostanie ich na zewnątrz do miejsca, gdzie przygotowane zostało auto. Cała trudność polega na tym, by dopasować pozycję mebla do ograniczeń występujących na klatkach schodowych czy na  innych zawiłych i skomplikowanych przejściach prowadzących na zewnątrz budynku. Jedno jest pewne – brak wiedzy i doświadczenia w przeprowadzkach może skutkować zniszczeniem mebli i większym nakładem finansowym niż w przypadku powierzenia tego zadania wykwalifikowanej firmie przewozowej zajmującej się przeprowadzkami.

Montaż mebli – Gdańsk i Trójmiasto

Zapewniamy transport mebli w Gdańsku i okolicach i oferujemy również montaż mebli (Gdańsk / Trójmiasto). A dlaczego warto powierzyć przewóz i skręcanie mebli fachowcom?
Bo marzysz o spokoju, wypoczynku i zaaranżowaniu mieszkania w mgnieniu oka… a transport i montaż mebli to nasza specjalność! Rozłożymy używane meble, jeśli chcesz urządzić nowy dom podobnie jak stare mieszkanie. Rozkręcimy dużą szafę, biurko, komodę i każdy inny mebel, wykonamy niezbędną dokumentację fotograficzną, która ułatwi ich ponowne skręcenie. Następnie wykonamy profesjonalny transport mebli i ich złożenie. Mamy niezbędne narzędzia, zapasowe wkręty, śrubki, podkładki itp., które często okazują się niezbędne w trakcie montażu używanego stołu czy krzeseł.

Być może też jesteś zmęczony remontem mieszkania, a przede wszystkim związanymi z nim brudem, hałasem i niespodziewanymi problemami? Zleć nam montaż mebli . Transport nowego wyposażenia mieszkania na terenie Gdańska i Trojmiasta możesz powierzyć nam albo skorzystać z usługi oferowanej przez sklep. Montaż mebli z jednego lub wielu sklepów zostaw już dla nas. Mamy wprawę w czytaniu skomplikowanych instrukcji, dlatego korzystając z naszych usług, nie tylko zaoszczędzisz czas, lecz także zapewnisz sobie spokój ducha! Z uwagi na duże zainteresowanie wprowadziliśmy nową usługę montażu mebli w miejscu docelowym. Już nie musisz martwić się o szukanie dodatkych fachowców, którzy zajęliby się montażem – wszystkim zajmie się nasza firma w ramach kompleksowej usługi. Profesjonalny transport i montaż mebli zaoszczędzi Ci niepotrzebnych nerwów, a przeprowadzka lub przewóż rzeczy odbędzie się szybko i sprawnie. 

 

Przeprowadzka domu

Planowanie przeprowadzki domu to nie lada wyzwanie. Ogromna ilość zadań do wykonania wywołuje niechęć, stres i wiele innych negatywnych emocji. Jak sprawić by przeprowadzka stała się czymś przyjemnym? Jak powinna wyglądać idealnie wykonana przeprowadzka domu? Od czego zacząć i jakie czynności ułatwią przeprowadzenie operacji jaką jest wyprowadzka? Co jest najbardziej problematyczne w czasie trwania przeprowadzki? Gdzie szukać informacji na temat przeprowadzki domu oraz w jaki sposób można uzyskać pomoc? Wskazówki i odpowiedzi odnoszące się do wymienionych pytań znajdują się poniżej.

Schemat właściwego postępowania przy przeprowadzce domu:

Etap I – przygotowania do transportu

Pierwszym zadaniem jest sporządzenie listy rzeczy, które będą podlegały transportowi do nowego domu. Kolejno należy posegregować przedmioty według wielkości oraz według odporności na jakiekolwiek uszkodzenia. Dana segregacja wynika z konieczności odpowiedniego zabezpieczenia przedmiotów przeznaczonych do przewozu. W zależności od rodzaju pakowanej rzeczy należy użyć przede wszystkim mocnych kartonów, a w przypadku delikatnych przedmiotów konieczne jest wykorzystanie foli bąbelkowej oraz stretchu w celu uzyskania dodatkowej ochrony niezbędnej w czasie przewozu rzeczy do nowego domu. Nie należy zapominać o uprzednim opróżnieniu i wyczyszczeniu szaf i innych mebli, aby nie doszło do ich uszkodzenia podczas transportu.

Etap II – współpraca z firmą przewozową

Jak wiadomo ciężko jest wykonać całą przeprowadzkę bez pomocy fachowców. Bardzo często pomoc sąsiadów czy członków rodziny staje się niewystarczająca, a w niektórych przypadkach nawet kłopotliwa. Z tego powodu warto znaleźć firmę zajmującą się przeprowadzkami domów, aby móc zaoszczędzić pieniądze, nerwy, czas oraz skorzystać z wiedzy jaką posiadają pracownicy firm przewozowych. 

Etap III – dopilnowanie formalności

Zmiana stałego miejsca zamieszkania to dosyć poważna modyfikacja, o której należy poinformować wszystkie niezbędne instytucje państwowe. Przede wszystkim należy zmienić zameldowanie oraz podać zmieniony adres firmom komunikującym się drogą tradycyjnej korespondencji. Dane dotyczące adresu miejsca zamieszkania są zawarte e dokumentach takich jak: dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny te dokumenty również trzeba wymienić, by nie stwarzać sobie dodatkowych kłopotów. Wykonanie tych czynności jest niezbędne i nieuniknione przy zmianie adresu zamieszkania w szczególności przy przeprowadzce do innego miasta. Dodatkowo można podpisać umowę dotyczącą ubezpieczenia przedmiotów podlegających transportowi, by zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń jakie mogą wyniknąć w trakcie trwania przeprowadzki i podczas przewózki rzeczy. Warto dopilnować tej kwestii, by ułatwić sobie cały proces przeprowadzki i pozbyć się wszelkich trudności jakie mogą się pojawić na jej drodze.