Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

27 września 2022 - Autor:

Przeprowadzka mieszkania w dwa dni – jak to zrobić?

Pakowanie ubrań podczas przeprowadzki
Klucze do nowo kupionego mieszkania odebrane. Zostaje już tylko przewiezienie rzeczy ze starego mieszkania. Jak zorganizować przeprowadzkę, by nie zakłóciła życia rodziny na długie tygodnie? Przeprowadzka powinna zawsze zamknąć się w jednym dniu – chyba, że przeprowadzamy się z jednego krańca Polski na drugi. Spakowanie i rozpakowanie dwupokojowego mieszkania przy przeprowadzce na terenie np. Warszawy, Gdańska, Gdyni, Rumii to maksymalnie 9-10 godzin, a jeśli ekipa przeprowadzkowa przyjeżdża na „gotowe”, czyli już dobrze spakowane i znaczone meble, może to być 5-6 godzin.  

Z WYPRZEDZENIEM, CZYLI PLANUJEMY PRZEPROWADZKĘ

Tzw. lista przeprowadzkowa.
Przewiezienie mebli i mieszkańców zajmuje kilka godzin, ale są pewne rzeczy, o których musimy pomyśleć nawet kilka tygodni wcześniej. Aby uniknąć chaosu musimy przede wszystkim poinformować wszystkich o naszym nowym adresie. Chociażby urzędy – skarbowy, miasta, pocztę, ZUS, bank, ubezpieczalnię, firmę telekomunikacyjną, dostarczyciela gazu i prądu. Takie zmiany można dokonać w kilka minut w najbliższym oddziale (np. w banku czy na poczcie) czy przez internet, ale niektóre urzędy mogą wymagać od nas szczegółowych danych i dokumentów. To więc również dobry moment na uporządkowanie wszystkich najważniejszych dokumentów tak, by było łatwo przenieść je do nowego domu. W następnej kolejności zróbmy generalny porządek. Dzięki temu jeszcze przed zmianą miejsca zamieszkania będziemy mogli pozbyć się starych, zdekompletowanych sprzętów, niechcianych mebli, zawadzających w szafie ubrań.  

JAKA FIRMA DO TRANSPORTU?

  Kilka tygodni przed przeprowadzką należy już ustalić, gdzie podczas przenosin będą znajdowały się zwierzęta domowe, dzieci czy osoby starsze. Dobrze, jeśli będziemy mieć co najmniej kilka wolnych dni na dopięcie wszystkiego w nowym mieszkaniu na ostatni guzik. Jeśli nie mamy z kim zostawić zwierząt zastanówmy się nad zwierzęcym hotelem. To też dobry czas, by wysłać najmłodszych mieszkańców domu na kolonie lub do krewnych. Zacznijmy też poszukiwania firmy przeprowadzkowej. Po przeprowadzonych porządkach będziemy znali  już mniej więcej, ile mebli i sprzętów zostanie przeniesione na nowe miejsce – to pomoże nam pytać o konkretne koszty przeprowadzki. Podajmy firmie przeprowadzkowej metraż mieszkania, piętra na których znajduje się stare i nowe lokum i odległość do nowego domu. Zwykle za przewóz płacimy ok. 3 – 5 złotych za kilometr a cena zaczyna się od 30 – 50 zł. W cenę wliczony jest też postój ciężarówki przy pakowaniu.

SZYBKA WYCENA PRZEPROWADZKI

Dodatkowo płacimy też za pracę osób pakujących i wnoszących meble – średnio 15 – 50 złotych za godzinę. Dzięki serwisowi Pakupaku.pl, który porównuje oferty firm pomagających przy przeprowadzce (obecnie głównie z terenu Trójmiasta i okolic), nie musimy tracić czasu na dokonywanie wyceny u każdej z firm z osobna. Wypełniamy jedynie formularz, porównujemy i wybieramy najlepszą dla nas ofertę dla naszej przeprowadzki. Możemy także wybrać konkretną firmę, np. dla przeprowadzki w Gdynii. Jeśli mamy nietypowe prośby czy problemy z np. ciężkim meblem lub podłączeniem sprzętów po wprowadzeniu się do nowego lokum, uprzedźmy o tym fachowców i zapytajmy, czy musimy liczyć się z dodatkowym kosztem. Fachowcy mogą też doradzić, jak rozmontować czy odpowiednio spakować kłopotliwe sprzęty.  

ZAUFANA FIRMA TO PODSTAWA

Przeprowadzki Gdańsk, przeprowadzki Gdynia, przeprowadzki Warszawa znajdziesz na : pakupaku.pl
Wystrzegajmy się tzw. podejrzanych okazji – możemy na nich zaoszczędzić 50 złotych ale stracić ukochane sprzęty i wiele cennych godzin. Pamiętajmy, że przeprowadzamy się tylko raz na wiele lat. Doświadczeni fachowcy od przeprowadzki, którzy słuchają uwag klientów, dbają o powierzone im sprzęty i służą pomocą przy pakowaniu czy wnoszeniu mogą zadecydować o powodzeniu całej operacji. Jeśli chcemy zaoszczędzić, lepiej będzie poprosić o pomoc w przewiezieniu mebli i wnoszeniu sprzętów znajomych, niż korzystać z usług niezwykle taniej firmy o której nikt wcześniej nie słyszał.  

POTRZEBNE DO PAKOWANIA

Przeprowadzka z pakupaku.pl
Na tydzień przed przeprowadzką należy zaopatrzyć się w kartony (co najmniej 20 sztuk), taśmę klejącą, pisaki do oznaczania pudeł i folię bąbelkową czy gazety do zabezpieczania porcelany i szkła. Możemy zacząć pakowanie, zaczynając od rzeczy, które nie będą nam potrzebne w dniu przeprowadzki: zawartość pawlaczy czy piwnicy, książki, zastawa, zimowe ubrania, sprzęt sportowy. Jeśli na dzień lub dwa przed wyjazdem udało się nam wysłać dziecko np. do babci, możemy spokojnie spakować i dobrze oznaczyć wszystko, co do niego należy a do jego pokoju i korytarza znosić rosnącą stertę pudeł i gotowych do przeniesienia mebli. Na końcu spakujmy sprzęt kuchenny i zawartość łazienki. Na kilka dni przed wyprowadzką zacznijmy zużywać lub utylizować to, co zostało nam w kuchni i lodówce – w dniu przeprowadzki sprzęt ma już być odłączony i pusty.  

GODZINA „0”

Możemy zostawić na wierzchu czajnik elektryczny, jeden kubek czy sztućce a także kosmetyczkę z podstawowymi przyborami. Dzień przeprowadzki to już jednak nie czas na gotowanie. Wybierzmy gotowe dania ze sklepu, zjedzmy posiłek w osiedlowej restauracji lub zamówmy np. pizzę na wynos. Pamiętajmy, że większość szkód, strat i stresu związanego z przeprowadzką wynika z nieprzygotowania do niej właścicieli mieszkania. Jeśli dobrze wybierzemy firmę przeprowadzkową i nad wszystkim będziemy czuwać, nie ma powodu, by przenosiny do nowego mieszkania miały skończyć się bólem głowy. Jasno oznaczmy pudła: „kuchnia”, „pokój dziecka”, „salon”, „sypialnia”.

Pudełka i lista

Pudła ze sprzętami kuchennymi możemy ustawić na jednym stosie, sprzęty do dziecinnego pokoju na innym, wszystkie książki razem itp. A następnie uczulić obsługę przeprowadzki, by w takiej też kolejności pakowali i rozpakowywali nasze rzeczy, ustawiając je we wskazanym przez nas miejscu. Dobrze, jeśli sporządzimy listę kartonów, np.” kuchnia – 4 kartony”, „salon – 10 kartonów”. Jeśli w ostatnim momencie będziemy pakować dobytek i w pośpiechu ładować i rozładowywać sprzęty, nawet najlepsza firma przeprowadzkowa nie pomoże nam w uniknięciu chaosu, zbitych naczyń i zagubionych mebli.  

WSKAZÓWKI, KTÓRE UŁATWIĄ PRZEPROWADZKĘ

Porządki przed przeprowadzką – sprawne i szybkie przeprowadzki z pakupaku.pl.
Przeprowadzka często bywa prawdziwym koszmarem. Dopiero, kiedy musisz spakować wszystko, co jest w domu dowiadujesz się ile masz rzeczy. Wiele drobiazgów może się gdzieś zapodziać a ulubiona porcelana stłuc. Poniżej znajdziesz kilka porad jak zorganizować przeprowadzkę, by trwała możliwie jak najkrócej i obyła się bez zbędnego bałaganu. Po pierwsze przeprowadzkę należy zaplanować tak, by wypadała w terminie odpowiednim zarówno ze względu na pogodę, jak i na nasze zajęcia. Poproś, przedstawiciela firmy przewozowej, z której usług będziesz korzystać, aby pojechał z tobą na wizję lokalną oraz sporządził szczegółowy kosztorys na piśmie w celu uniknięcia dodatkowych kosztów.
Miszkanie w Gdańsku – przeprowadzka.
Podczas przeprowadzki w Warszawie czy też Gdańsku  często możemy spotkać się z ofertą demontażu, przygotowania sprzętu do transportu (pakowanie itp.), transport, ponowne zmontowanie, a niekiedy także podłączenie urządzeń hydraulicznych i elektrycznych. Jeśli chcesz oszczędzić, możesz sam zmontować meble i podłączyć wszystkie urządzenia, pozostawiając firmie przewozowej jedynie transport i wniesienie sprzętu. Pamiętaj jednak, że w tym wypadku nie ponosi ona odpowiedzialności za ewentualne wypadki i uszkodzenia. Sprawdź, jakim ubezpieczeniem objęta jest wynajmowana przez ciebie firma. Sporządź szczegółową listę przewożonych rzeczy i skontroluj ją, gdy dojadą na miejsce. Pamiętaj, że należy zgłaszać nawet najmniejsze poniesione szkody. Narysuj plan nowego mieszkania i zaznacz, jak zamierzasz ustawić meble, przynajmniej te największe. Dzięki temu będziesz mógł racjonalnie rozmieścić je w ciężarówce, a w konsekwencji urządzanie mieszkania pójdzie sprawniej. Aby zabezpieczyć przedmioty przed zniszczeniem należy zawinąć  w papier bądź gazety wszystkie przedmioty kruche i tłukące się. Szczelnie wypełnij je kulami powstałymi ze zgniecionego papieru, dzięki czemu zredukujesz do minimum ryzyko stłuczenia. Jest to szczególnie ważne w wypadku szklanek i kieliszków. Pamiętaj również o owinięciu delikatnych nóżek kieliszków folią bąbelkową. Talerze ułóż jeden na drugim, przedzielając je warstwami folii bąbelkowej lub kilkakrotnie złożonego papieru. Nie musisz opróżniać szuflad kuchennych zawierających sztućce, wypełnij je kulami zgniecionego papieru, co unieruchomi ich zawartość, a na koniec owinąć folią plastikową. Zawczasu pomyśl o rozmrożeniu lodówki. Zrób to 24-48 godzin przed przeprowadzką. Koniecznie dokładnie wymyj i osusz lodówkę. Dzięki temu unikniesz bardzo nieprzyjemnego zapachu. Lustra i szyby zabezpiecz naklejając na nich duże „X” z taśmy malarskiej. Nie zapobiegnie to stłuczeniu się lustra, ale ochroni je przed wstrząsami i utrzyma w ramie w razie przemieszczania się przedmiotu w bagażniku. Dobrym pomysłem będzie sfotografowanie kabli urządzeń elektrycznych przed ich odłączeniem. Dzięki temu będzie można znacznie szybciej podłączyć sprzęt w nowym mieszkaniu.  

Worki na śmieci na ubrania znajdujące się w szafie

Szukasz szybkiego sposobu na przewiezienie zawartości szafy? Ubrania wraz z wieszakami włóż do dużych worków na śmieci. Dzięki temu po przeprowadzce po prostu rozerwiesz worek i powiesisz je tak jak przedtem. Żeby ubrania się nie wymięły, możesz zrobić  otwór w dnie worka i przewlecz przez niego haczyki wieszaków. Ubrania rozprostuj w worku, a ten zwiąż od spodu. Koniecznie podpisz każdy taki wór, by bez problemu znaleźć części garderoby każdego z domowników.  

Podręczny bagaż na pierwszą noc w nowym domu

Przeprowadzka z pakupaku.pl
Pierwszego dnia po przeprowadzce prawdopodobnie nie zdążysz rozpakować wszystkich przywiezionych pudeł. Jeśli nie pomyślisz o tym zawczasu, czeka cię mozolne szukanie piżamy, szczoteczki do zębów, ręcznika, czy ulubionej poduszki. Żeby tego uniknąć, spakuj podręczny bagaż, który pozwoli ci przetrwać pierwszą noc w nowym domu. Do pudełka spakuj papier toaletowy, kosmetyczkę, leki, przekąski, apteczkę pierwszej pomocy, sztućce, czajnik, herbatę, miski i jedzenie dla pupila, piżamę, ręcznik, pościel, talerzyki jednorazowe, kubki, sztućce, ubranie na zmianę. Zleć takie zadanie każdemu z domowników. Niech podejdą do problemu tak, jakby pakowali bagaż na krótką wycieczkę.  

Wykorzystanie szuflad

Nie ma sensu wypakowywanie z szuflad drobnych przedmiotów (np. koszulek, bielizny bądź sztućców). Nie są one na tyle ciężkie, by utrudnić przenoszenie mebli, a dzięki pozostawieniu ich na miejscu oszczędzamy nie tylko czas, który musielibyśmy tracić na rozpakowanie pudeł i ponowne układanie rzeczy, ale również i przestrzeń potrzebną na załadowanie potrzebnych na nie pudeł. Pamiętaj jednak, by szuflady owinąć folią śniadaniową (w przypadku gdy przewozimy je osobno) lub dobrze przykleić do mebli za pomocą taśmy malarskiej. Dzięki zastosowaniu taśmy szuflady nie wysuną się w trakcie przenoszenia.  

Pakowanie bagażu do ciężarówki- jak to zrobić?

Pakowanie ubrań przed przeprowadzką.
Nawet najbardziej starannie spakowane pudło nie zagwarantuje ci bezpiecznego przewiezienia rzeczy na miejsce, jeśli będzie przemieszczać się tam i z powrotem w ciężarówce. Żeby uniknąć nieprzyjemnych incydentów, załaduj ciężarówkę tak ciasno, jak tylko się da. Pomyśl o tym jak o grze w Tetris. Im mniej wolnej przestrzeni w ciężarówce, tym większa szansa na to, że bagaż dotrze do celu w całości.  

Łatwe przenoszenie pudeł

Podnoszenie i przenoszenie ciężkich pudeł będzie znacznie łatwiejsze, jeśli wytniesz w ich bokach trójkątne otwory na dłonie. Najlepiej zrobić to za pomocą ostrego nożyka hobbystycznego, zanim jeszcze spakujemy pudło. Dobrze jest też pudła zakleić taśmą by się nie otwierało podczas przenoszenia.  

Najpierw wynieś, później załaduj

Organizacja przeprowadzki z pakupaku.pl
Żeby spakować ciężarówkę jak najciaśniej, musisz najpierw wiedzieć, jakiej wielkości masz pudła, meble oraz to ile tych rzeczy masz. Dlatego w pierwszej kolejności wynieś cały bagaż na zewnątrz, rozplanuj jego ułożenie w samochodzie, a dopiero później wn
Przeprowadzki Gdańsk, Sopot, Gdynia
Przeprowadzki Gdańsk, Sopot, Gdynia

Leave a comment