Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

PRZEPROWADZKA DOMU

Planowanie przeprowadzki domu to nie lada wyzwanie. Ogromna ilość zadań do wykonania wywołuje niechęć, stres i wiele innych negatywnych emocji. Jak sprawić by przeprowadzka stała się czymś przyjemnym? Jak powinna wyglądać idealnie wykonana przeprowadzka domu? Od czego zacząć i jakie czynności ułatwią przeprowadzenie operacji jaką jest wyprowadzka? Co jest najbardziej problematyczne w czasie trwania przeprowadzki? Gdzie szukać informacji na temat przeprowadzki domu oraz w jaki sposób można uzyskać pomoc? Wskazówki i odpowiedzi odnoszące się do wymienionych pytań znajdują się poniżej.

Schemat właściwego postępowania przy przeprowadzce domu:

 

Etap I – przygotowania do transportu

Pierwszym zadaniem jest sporządzenie listy rzeczy, które będą podlegały transportowi do nowego domu. Kolejno należy posegregować przedmioty według wielkości oraz według odporności na jakiekolwiek uszkodzenia. Dana segregacja wynika z konieczności odpowiedniego zabezpieczenia przedmiotów przeznaczonych do przewozu. W zależności od rodzaju pakowanej rzeczy należy użyć przede wszystkim mocnych kartonów, a w przypadku delikatnych przedmiotów konieczne jest wykorzystanie foli bąbelkowej oraz stretchu w celu uzyskania dodatkowej ochrony niezbędnej w czasie przewozu rzeczy do nowego domu. Nie należy zapominać o uprzednim opróżnieniu i wyczyszczeniu szaf i innych mebli, aby nie doszło do ich uszkodzenia podczas transportu.

 

Etap II – współpraca z firmą przewozową

Jak wiadomo ciężko jest wykonać całą przeprowadzkę bez pomocy fachowców. Bardzo często pomoc sąsiadów czy członków rodziny staje się niewystarczająca, a w niektórych przypadkach nawet kłopotliwa. Z tego powodu warto znaleźć firmę zajmującą się przeprowadzkami domów, aby móc zaoszczędzić pieniądze, nerwy, czas oraz skorzystać z wiedzy jaką posiadają pracownicy firm przewozowych. Szybkim i najlepszym sposobem na odnalezienie odpowiedniej firmy jest skorzystanie z serwisu internetowego Pakupaku.pl, który gromadzi wszelkie informacje dotyczące przeprowadzek domów i nie tylko. Zasada działania serwisu jest bardzo prosta a zarazem przydatna dzięki wykorzystaniu pól wymagających uzupełnienia. Wystarczy jedynie wprowadzić podstawowe informacje takie jak: rodzaj przeprowadzki, termin oraz dokładny adres domu, z którego będzie zaczynała się przeprowadzka oraz adres miejsca rozładunku. Opcjonalnie można wybrać liczbę osób potrzebnych do pomocy w czasie załadunku i rozładunku auta przeznaczonego do transportu. Oprócz tego serwis Pakupaku.pl zawiera spis przewoźników zajmujących się przeprowadzkami poza granice kraju. Po wypełnieniu wszystkich pól serwis generuje listę firm przewozowych odnoszących się do przeprowadzek z wyszczególnieniem oferowanych przez nich ceny za usługę, co daje możliwość porównania wszystkich stawek. Dodatkowo istnieje możliwość uzyskania pomocy przy określeniu jakiej wielkości auto będzie potrzebne do przewozu wszystkich rzeczy. Po dokonanym wyborze firmy należy wykonać telefon lub w inny sposób przekazać wszystkie uwagi oraz dyspozycje.

Etap III – dopilnowanie formalności

Zmiana stałego miejsca zamieszkania to dosyć poważna modyfikacja, o której należy poinformować wszystkie niezbędne instytucje państwowe. Przede wszystkim należy zmienić zameldowanie oraz
podać zmieniony adres firmom komunikującym się drogą tradycyjnej korespondencji. Dane dotyczące adresu miejsca zamieszkania są zawarte e dokumentach takich jak: dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny te dokumenty również trzeba wymienić, by nie stwarzać sobie dodatkowych kłopotów. Wykonanie tych czynności jest niezbędne i nieuniknione przy zmianie adresu zamieszkania w szczególności przy przeprowadzce do innego miasta.
Dodatkowo można podpisać umowę dotyczącą ubezpieczenia przedmiotów podlegających transportowi, by zabezpieczyć się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń jakie mogą wyniknąć w trakcie trwania przeprowadzki i podczas przewózki rzeczy. Warto dopilnować tej kwestii, by ułatwić sobie cały proces przeprowadzki i pozbyć się wszelkich trudności jakie mogą się pojawić na jej drodze.

Reach your destination 100% safe & secure

Features

WHY CHOOSE US

24/7 support

We offers logistic management services and supply chain perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptat.

On time delivery

We offers logistic management services and supply chain perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptat.

global service

We offers logistic management services and supply chain perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptat.