Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

Przeprowadzki mieszkań

Zorganizowanie przeprowadzki mieszkania wymaga dużego zaangażowania i logistycznych rozwiązań, gdyż nie jest to łatwe zadanie do zrealizowania. Sposobem na ułatwienie sobie tej misji  jest wynajęcie firmy przewozowej zajmującej się przeprowadzkami. Korzystne ceny pozwalają na wygodę jaką jest pomoc firmy przewozowej, każdemu kto tylko zechce skorzystać z umiejętności, doświadczenia i kompetencji pracowników wybranej przez siebie firmy.

W serwisie Pakupaku.pl istnieje możliwość wybrania najlepszej i najbardziej dogodnej opcji spośród wielu ofert.  Porównanie cen pomoże dopasować wydatek do zasobności portfela. Istnieje mnóstwo firm zajmującymi się przeprowadzkami, o których funkcjonowaniu w danym mieście wie niewiele osób. Pakupaku.pl pomaga w dostarczeniu wszelkich informacji odnośnie firm i zawiera spis wszystkich przewoźników każdego miasta. Oprócz tego pozwala na zaplanowanie nie tylko przeprowadzek na terenie Polski, ale również poza granicami państwa. Wszystko można załatwić nie ruszając się z fotela, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki serwisu pakupaku.pl lub wykonać jeden telefon.

Grunt to dobry plan

Przeprowadzka mieszkania nie obędzie się bez wcześniejszego ustalenia szczegółowego planu. Pierwszym kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę jest termin przeprowadzki. Następnym krokiem zaraz po zdecydowaniu się na konkretną firmę przewozową jest uzgodnienie i zarezerwowanie dogodnej dla obu stron daty przeprowadzki. W przypadku przeprowadzki poza granice kraju konieczne będzie uwzględnienie tego faktu już na początku rozmów z pracownikiem firmy przewozowej.

Kolejnym punktem do ustalenia jest typ przeprowadzki oraz jakiego typu i rozmiaru przedmioty będą przewożone. Przy dużej ilości przedmiotów, w tym także rzeczy o sporych wymiarach i gabarytach warto poprosić firmę transportową o dodatkową pomoc, czyli ustalić, ile osób będzie potrzeba do załadunku i rozładunku w czasie trwania przeprowadzki i przewozu rzeczy. Po ustaleniu wszystkich wymienionych wcześniej informacji można spokojnie przystąpić do działania.

 

Czym charakteryzuje się przeprowadzka mieszkania i jakie czynności sprawiają najwięcej kłopotu?

Jedną z głównych cech dających się we znaki, jeśli chodzi o przeprowadzkę mieszkania jest wysokość położenia lokum na jednym z pięter bloku mieszkalnego. Wysokość, na której znajduje się mieszkanie determinuje czas trwania przeprowadzki, gdyż im wyżej położone jest mieszkanie, tym dłużej trwają czynności charakteryzujące przeprowadzkę, takie jak: znoszenie, wnoszenie, załadunek i rozładunek bagażu.

 

Inne problemy podczas przeprowadzek

Brak windy dodatkowo wydłuża czas trwania przeprowadzki, ponieważ jest to ogromny wysiłek fizyczny dla osób zajmujących się przeprowadzką.

Mieszkania z reguły mają ograniczoną powierzchnię, co utrudnia swobodne przenoszenie szczególnie mebli i sprzętów AGD I RTV. Najwięcej trudności spotyka się na klatkach schodowych z powodu ostrych zakrętów i niewystarczająco szerokich przestrzeni.

Małe powierzchnie klatek schodowych to nie wszystko, wielokrotnie zdarza się, że nie ma możliwości podjazdu pod wejście do bloku auta firmy przewozowej do załadunku, co wydłuża odległość jaką trzeba pokonać z przedmiotami i meblami. Taka sytuacja jeszcze bardziej spowalnia cały proces wyprowadzki.

O czym należy pamiętać podczas przeprowadzki?

Przy przeprowadzce dużo uwagi trzeba poświęcić pakowaniu przedmiotów osobistych, mebli i wyposażenia mieszkania. Pakowanie powinno być wykonane według wyznaczonych zasad i standardów. Warto zadbać, by przed zakończeniem pakowania posegregować i oznaczyć odpowiednio kartony dla własnej wygody i dostarczenia informacji dla pracowników firm zajmujących się przeprowadzkami.

Dodatkowo nie należy zapominać o wcześniejszym ubezpieczeniu wszystkich rzeczy przeznaczonych do przewozu na wypadek nieprzewidzianych komplikacji z przyczyn losowych. Dobrym rozwiązaniem i jednocześnie wyrażeniem chęci współpracy jest określenie wielkości ładunku w celu doboru odpowiedniego auta do transportu.

Reasumując, bez wcześniejszego przygotowania planu związanego z przeprowadzką mieszkania i przeanalizowania ofert firm zajmujących się przeprowadzkami trudno będzie osiągnąć sukces i pożądany efekt.

 

Features

Dlaczego warto wybrać właśnie nas?

Dostępność do ofert 24h na dobę

Oferujemy szeroki zakres usług i profesjonalną obsługę Klienta ONLINE bez przerwy. Nie wahaj się zamówić transport nas już dziś!

możliwość magazynowania rzeczy

W naszym serwisie znajdziecie Państwo firmy zajmujące się transportem przedmiotów oraz wyposażenia domów i mieszkań, czy firm. Wiemy, że czasami potrzebne są usługi dodatkowe, dlatego magazynowanie Państwa rzeczy to składowy element naszej oferty.

oferujemy montaż mebli

Nasi pracownicy posiadają odpowiednie doświadczenie oraz umiejętności do właściwego montowania i demontowania mebli.