Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

23 lutego 2022 - Autor:

Auto dla przeprowadzki w Gdańsku

Zorganizowanie przeprowadzki jest niełatwym zadaniem. By uniknąć chaosu i przypadkowego działania, należy wziąć pod uwagę mnóstwo czynników i jak najlepiej zaplanować poszczególne zadania. Dobry plan pozwoli oszczędzić czas a perfekcyjna organizacja nie dopuści, by spotkały nas jakiekolwiek przykre i niespodziewane sytuacje. Tylko zorganizowane działanie, dobra koncepcja i uporządkowanie kolejnych czynności, pozwolą nam nie stracić głowy podczas przeprowadzki i przejść przez nią bez komplikacji. Jak sporządzić plan, na czym skupić swoje działania i czym zająć się w pierwszej kolejności?

Organizacja przeprowadzki w Gdańsku - od czego zacząć?

Warto rozpocząć od załatwienia wszelkich wymaganych formalności dotyczących przeprowadzki i transportu. W dniu przeprowadzki nie powinniśmy już niepotrzebnie stresować się transportem mebli (i ich odpowiednim zabezpieczeniem) czy wynajmem auta. Tego typu sprawy należy załatwić na długo przed zaplanowanym terminem, wybierając pewną i zaufaną firmę. Wpisując w wyszukiwarkę słowa przeprowadzki Gdańsk lub przeprowadzki Trójmiasto, mamy szansę zapoznać się z ich ofertami i cennikami. Auto na przeprowadzkę w Gdańsku powinno być dostosowane rozmiarem do naszego wyposażenia tak, by podczas transportu z mieszkania do samochodu, nie okazało się, że jest zbyt małe. Nie warto również przepłacać za większe auto, niż tego potrzebujemy.

W celu ustalenia szczegółów trzeba skontaktować się z wybraną firmą, której fachowcy z pewnością doradzą i ocenią, jakich gabarytów bagażówka będzie odpowiednia. Jeśli konkrety przyjazdu bagażówki będą już ustalone, można rozpocząć organizację kartonów i pakowania poszczególnych sprzętów, mebli i elementów wyposażenia. Jest to najbardziej pracochłonny i długotrwały proces, jednak dobre rozplanowanie pracy pozwoli zrobić to szybciej i sprawniej. Warto rozpocząć pakowanie od rzeczy, które nie są niezbędne w codziennym użytkowaniu – możemy umieścić je w pudłach na długo przed planowanym dniem przeprowadzki, oszczędzając czas.

Nie zostawiajmy niczego na ostatnią chwilę, gdyż może stać się to źródłem ogromnego stresu i niepotrzebnych nerwów.

Przeprowadzka jest dobrą okazją do oczyszczenia przestrzeni z nadmiaru przedmiotów. Jeszcze przed rozpoczęciem pakowania warto zastanowić się, które rzeczy nie będą nam już potrzebne i nie chcemy zabierać ich do nowego miejsca zamieszkania. Taka selekcja pozwoli nam wziąć ze sobą jedynie to, co jest naprawdę niezbędne a dodatkowo oszczędzimy czas i miejsce podczas pakowania. Każda firma organizująca przeprowadzki, ma w swoim regulaminie określone zasady, jakimi należy się kierować podczas pakowania wyposażenia domu i sprzętów. Niektóre materiały (np. szkło) muszą być wyraźnie oznaczone, by nie zostały uszkodzone w trakcie transportu.

Zabezpieczenia na okres przeprowadzki

Należy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie materiałów delikatnych (np. owinąć je miękkim materiałem lub papierem) oraz ostrych przedmiotów (np. noży), które mogłyby przebić karton. Te czynności są ważne, by cały transport dojechał na miejsce nieuszkodzony. Wszystkie kartony i pudła powinny być więc opisane – nie tylko ułatwi nam to identyfikację poszczególnych przedmiotów podczas rozpakowywania, ale również pomoże pracownikom firmy transportowej odpowiednio umieścić je w bagażówce, by ryzyko uszkodzenia było jak najmniejsze. Szczególnie ważne dla nas sprzęty warto zabezpieczyć folią bąbelkową lub pianką. by mieć pewność, że dotrą do celu w nienaruszonym stanie. Odzież najlepiej spakować do pojemnych worków – można pozostawić ją na wieszakach, by zajęła jak najmniej miejsca. Innymi materiałami, które mogą przydać się podczas pakowania delikatnych przedmiotów są kawałki gąbki, folia w rolce, grube worki na śmieci czy małe woreczki strunowe do umieszczenia drobnych elementów, które łatwo zgubić.

Warto czerpać z wiedzy i doświadczenia pracowników firmy transportowej – zawsze można zasięgnąć ich porady, jeśli nie będziemy pewni w jaki sposób zabezpieczyć nasz dobytek. Tak przygotowany transport powinien pójść sprawnie i bez komplikacji. Rozpakowywanie na miejscu również będzie szybsze, gdy dobrze wiemy, co znajduje się w poszczególnych paczkach. Kolejnym etapem, który realizujemy wspólnie z firmą wynajmującą auto na przeprowadzkę w Gdańsku, jest odpowiednie umieszczenie mebli, sprzętów i pudeł w bagażówce. Jest to ważny etap, który pozwoli uniknąć bałaganu po przyjeździe na miejsce. Zasada jest prosta – rzeczy, które planujemy wyjąć z auta na końcu powinny zostać umieszczone z tyłu naczepy, natomiast mniejsze przedmioty, oraz wszystko to, co planujemy wnieść do nowego domu jako pierwsze, musi znaleźć się z przodu. Ten sposób pozwala na bezproblemowy rozładunek auta i łatwiejszy początek na miejscu przeprowadzki. Do osobnego pudła warto spakować podstawowe rzeczy, które będą nam potrzebne tuż po dotarciu do celu (kosmetyki, podstawowe produkty spożywcze, ręczniki), zanim jeszcze zdążymy rozpakować pozostałe kartony. Ten sposób jeszcze bardziej ułatwi nam przetrwanie kilku pierwszych dni po przeprowadzce. 

W czym może pomóc nam firma transportowa?

Firmy oferujące usługi Przeprowadzki Gdynia oraz przeprowadzki Gdańsk posiadają zwykle szeroką gamę usług. Jeśli czujemy się na siłach, możemy zdecydować się jedynie na wynajęcie auta z kierowcą, a jego załadunkiem zająć się samodzielnie lub z pomocą przyjaciół czy członków rodziny. Jest to opcja bardzo wymagająca, gdyż przenoszenie mebli oraz ciężkich sprzętów codziennego użytku (jak lodówka czy pralka) może okazać się bardzo wyczerpujące i przynieść sporą dawkę stresu i nerwów. Wiele osób jednak decyduje się na to rozwiązanie, by zaoszczędzić i mieć poczucie satysfakcji z wysiłku włożonego w przeprowadzkę. Dla osób, które nie mają możliwości samodzielnego przenoszenia całego wyposażenia domu, firmy oferują wieloaspektową pomoc. Od demontażu mebli i ponownego złożenia ich na miejscu, przez fachowe zabezpieczanie przewożonych przedmiotów, aż po rozpakowanie i rozmieszczenie poszczególnych paczek w odpowiednich miejscach w nowym domu. Warto więc zastanowić się, czy przeprowadzkę zorganizować w całości samodzielnie, poświęcając sporo czasu i wkładając mnóstwo wysiłku, czy zdać się na doświadczenie pracowników firmy, którzy zajmą się całą akcją, zdejmując z nas choć część obowiązków. 

Przeprowadzka do nowego miejsca jest stresującym wydarzeniem. Dla wielu z nas przerażający jest nie tylko fakt zmiany otoczenia i rozpoczęcie nowego etapu w życiu, ale także sam proces przeprowadzki, który według wielu z nas całkowicie dezorganizuje ład i porządek w naszej codzienności. Czas od podjęcia decyzji o zmianie miejsca zamieszkania do dnia przeprowadzki warto więc poświęcić na skrupulatne planowanie, biorąc pod uwagę wszystkie, nawet najbardziej absurdalne okoliczności. Gotową, szczegółową koncepcję docenimy, gdy będzie zbliżał się ten dzień. Jest to ogromne ułatwienie – zamiast działać chaotycznie, w nerwach i napięciu, spokojnie realizujemy kolejne kroki i czynności zawarte w przygotowanym wcześniej planie. To najlepszy sposób, by przeprowadzkę zorganizować bez problemów oraz pozostać spokojnym i opanowanym przez cały czas jej trwania. W nowym domu możemy już jedynie cieszyć się z jej udanego przebiegu.

Leave a comment