Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

27 września 2022 - Autor:

Dzieciaki i zwierzęta w trakcie przeprowadzki. Jak je do tego przygotować?

Temat przeprowadzek ciąg dalszy. W tym artykule poradzimy Wam, jak przygotować na nowe miejsce dzieci i domowych pupili, którym taka zmiana może naprawdę przewrócić życie do góry nogami.

Co zrobić, aby dzieci i zwierzęta dobrze zniosły przeprowadzkę?

Dbając o bezpieczeństwo oraz spokój w rodzinie najlepiej na czas przewozu rzeczy podczas przeprowadzki zorganizować dla młodszych dzieci oraz zwierząt opiekę poza domem. Ustalcie to wcześniej z rodziną lub opiekunką, która miałaby się nimi zająć. Ważne jest, aby opiekunka w miarę możliwości przewidziała jakieś atrakcje, szczególnie dla dziecka, na czas nieobecności rodziców. Ciekawe zajęcie i zabawa pozwolą zając się czymś i fajnie spędzić czas, bez płaczu i zbędnego stresu. Nasze propozycje na spędzenie kilku godzin z dziećmi podczas przeprowadzki: wyjście do kina na śmieszną bajkę, spacer z wizytą na placu zabaw lub szalona wycieczka do parku rozrywki. Jeżeli natomiast chodzi o psich lub kocich domowników, to wystarczy im zapewnienie pokarmu oraz picia, spacery w godzinach ich regularnych wyjść na zewnętrz oraz troskliwa opieka. Macie w domu węża, jaszczurkę lub chomika? W takim przypadku należy dokładnie wyjaśnić i najlepiej „oswoić” wcześniej zwierzę z nowym opiekunem, dla bezpieczeństwa obu stron.

Jak przygotować zwierzęta do transportu?

To bardzo ważna kwestia. Wy jako właściciele zwierząt jesteście za nich odpowiedzialni, w czasie przeprowadzi również nikt Was nie zwalnia z tego obowiązku. Dlatego postarajcie się zapewnić swoim podopiecznym bezstresowy przewóz zarówno do ich czasowych opiekunów, jak i do nowego domu. Przecież psa lub kota nie umieścicie w kartonie i nie przewieziecie transportem, jak paczkę z ubraniami. Jeśli posiadacie transporter dla zwierząt, to super, wykorzystajcie go do przewozu zwierzaka chroniąc go przed wstrząsami oraz hałasem.

Zmiana Waszego domu nie oznacza zmiany domu Waszych zwierząt.

Często zdarza się, że przeprowadzając się do nowego miejsca chcecie, aby wszystko było nowe, ładne i czyste. To doskonały pomysł dla Was, zmiana otoczenia często wpływa na rozpoczęcie nowego, innego życia. Jednak zwierzęta będą miały trudność w przywyknięciu do „nie swojego „ terenu, a dodatkowe zmiany w postaci nowych rzeczy będą dla nich dodatkowym ciosem. Nowy dom, inny ogród, inne ścieżki spacerowe to już i tak wiele i w zupełności wystarczające zmiany. Jeśli zafundujecie im dodatkowo nową klatkę, miskę czy terrarium, to zwierzak może dostać szoku. Takie przeżycia z pewnością odcisną piętno na jego psychice, a nawet mogą prowadzić do zaburzeń. Dlatego powinniście szanować rzeczy swoich podopiecznych z taką samą starannością jak własne, aby nowy dom potraktowały jak swoje miejsce na ziemi. To wszystko na dziś, mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Wam w problemach nad jakimi zastanawialiście przed rozpoczęciem pakowania do przeprowadzki z dziećmi oraz zwierzętami. Wasze pociechy mniejsze, czy większe, dzieciaki, czy zwierzęta potrzebują opieki i uwagi. Jeśli chcecie przyśpieszyć proces przeprowadzki i wyznaczyć termin przewozu dogodny dla Was, to zapraszamy do złożenia rezerwacji na naszym portalu pakupaku.pl.
Przeprowadzka ze zwierzętami
Przeprowadzka z dziećmi

Leave a comment