Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

27 września 2022 - Autor:

Jak przygotować się do przeprowadzki – bezpieczne pakowanie skarbów

Dziś kolejny z serii tematów dotyczących bezstresowej przeprowadzki. Postaramy się przedstawić Wam w skrócie najtrafniejsze porady, które pozwolą bezpiecznie przetransportować cenne i drogie przedmioty.

Przygotujcie odpowiednie kartony

Dla oszczędnych proponujemy przejść się po sklepach w których sprzedawane są alkohole. Pudła przeznaczone do ich pakowania są zazwyczaj trwalsze. Posiadają specjalne uchwyty ułatwiające ich bezpieczne przenoszenie. Można również kupić je w sklepie internetowym albo na przykład w markecie typu Ikea czy Castotama. Pudła powinny być dość mocne. Warto abyście przygotowali również duże, 120 litrowe i większe worki foliowe, będą one idealne do pakowania miękkich rzeczy. Kartony nie mogą być zbyt ciężkie, tak więc kierujcie się zasadą: im większe opakowanie, tym lżejsze w nim rzeczy. Do mniejszych pudeł zapakujcie np. książki oraz naczynia. Warto też gromadzić wcześniej pudełka np. po butach lub drobnym sprzęcie AGD/RTV. Doskonale sprawdzą się do pakowania drobnych rzeczy, na przykład płyt DVD lub bibelotów. Dobrym pomysłem jest również użycie pojemników, które już mamy w domu np. walizki, czy kosze na bieliznę. Ważne jest tylko dobre ich zabezpieczenie taśmą, aby podczas przewozu nie otworzyły się i nie wypadły znajdujące się w nich rzeczy.

Jak rozpocząć pakowanie przedmiotów?

Jedną z kluczowych porad, której celem jest szybka i sprawna organizacja przeprowadzki, jest przygotowanie niewielkiego pudełka w którym znajdzie się kilka markerów, szeroka taśma klejąca, kartki papieru oraz nożyczki. Najlepiej byłoby, aby to pudełko miało intensywny kolor oraz pokrywę. Dzięki temu łatwo będzie je odnaleźć wśród innych kartonów i bałaganu podczas pakowania. Ważne jest również kontrolowanie obecności tych przedmiotów oraz odkładanie ich po każdym użyciu z powrotem do pudełka. Będziecie mieli wówczas pewność, że zawsze tam będą. Wykorzystacie owe przedmioty do opisywania kartonów, doklejania ich oraz spisywania w jednym miejscu ważnych informacji.

Rozpocznijcie pakowanie rzeczy

Osobno pakujcie przedmioty szklane, osobno porcelanowe, osobno produkty spożywcze, osobno ubrania. Rzeczy, które łatwo mogą ulec stłuczeniu powinniście owinąć w papier pakowy, bądź bezpieczniej, w folię bąbelkową. Zapakowany karton przeprowadzkowy nie powinien przekraczać wagi 25 kilogramów. Sprzątając wcześniej dom, zadbajcie o to, aby do kartonów trafiały rzeczy czyste i starannie umyte. Dzięki temu w nowym domu będziecie mogli wystawić je gotowe do użytkowania.

Wszystko starannie opisujcie

Pudełka muszą być podpisane z każdej strony dużymi, czytelnymi literami. Zanim jednak włożycie do pudeł przedmioty wszystko dokładnie posortujcie. W nowym wszystko będziecie mieli starannie zorganizowane. Każdy karton należy opisać pomieszczeniem do którego ma powędrować oraz przedmiotami znajdującymi się w nim, np. „KUCHNIA -talerze”, „ŁAZIENKA -chemia gospodarcza”. Nie polecamy mieszania w kartonach rzeczy z różnych pomieszczeń. Wprowadzicie takim „zabiegiem” galimatias i nowym miejscu będziecie wędrować pomiędzy pomieszczeniami odkładając rzeczy na swoje miejsca. W kartonie z talerzami są tylko talerze, bez książek, mydeł czy zdjęć. Na sam koniec zróbcie również spis pudeł, z podziałem na pomieszczenia, np. kuchnia – 5 kartonów, sypialnia – 7 kartonów, łazienka – 2 kartony itp.

Przygotujcie karton na pierwszą noc w nowym domu

To jedyne pudełko, w których możecie mieć kompletny bałagan. Włóżcie do niego rzeczy pierwszej potrzeby: ręczniki, szczoteczki do zębów, piżamy, ubrania i bieliznę na następny dzień. Wszystko to, co będzie Wam niezbędne przez pierwsze kilka godzin w nowym miejscu. I tylko tyle! Nie prowokujcie samych siebie do odkładania rozpakowania na dłuższy czas. Tak przygotowane rzeczy rozpakujecie szybko i z przyjemnością!   Reasumując pakowanie, to jedna z najważniejszych czynności podczas przeprowadzki. Jeśli nie zrobicie tego odpowiednio, możecie stracić cenne dla Was przedmioty przez zwykłą nieuwagę lub brak przewidywalności. Już wydaje Wam się to czasochłonne i kłopotliwe, a już na pewno nie macie ochoty ani czasu wykonać tych czynności samemu? W takim wypadku proponujemy zdać się na profesjonalną usługę korzystając z firmy, która zawodowo zabezpieczy Wasze przedmioty oraz przygotuje je do przewozu do nowego domu.  
Kartony do przeprowadzek

Leave a comment