Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

27 września 2022 - Autor:

Jak przygotować się do przeprowadzki – planowanie i porządki

Tym artykułem chcemy rozpocząć serię postów z poradami dotyczącymi bezstresowej i łatwej przeprowadzki. Wiemy, że dla większości z Was przeprowadzka spędza sen z powiek na wiele nocy przed przewozem rzeczy do nowego lokum. Naszym zadaniem będzie doradzenie Wam, jak sprytnie sobie z tym poradzić oraz móc cieszyć się z możliwości zamieszkania w nowym otoczeniu.

Zacznijcie planowanie przeprowadzki kilka tygodni wcześniej!

Polecamy, aby pierwszymi czynnościami jakie możecie wykonać dla ułatwienia sobie przeprowadzki były porządki! Dlaczego? Zanim przewieziecie posiadane rzeczy w nowe miejsce, warto przejrzeć je, każde z osobna i zastanowić się, czy rzeczywiście wszystkie są Wam tak bardzo potrzebne. Z reguły o połowie z nich zapomnieliście już rok temu, a kolejna ćwierć to zbiór starych pamiątek, zniszczonych bibelotów oraz zapomnianych nieużytków. Nikt z nas, tak do końca, nie jest w stanie stwierdzić, ile „skarbów” mieście się w jego otoczeniu. Przedmioty, których nie dotykaliście przez ostatnie dwa lata wyrzućcie od razu, po kolejnych dwóch zbiorą tylko więcej kurzu w kolejnym kartonie.

Od czego zacząć?

Przygotujcie kontener na śmieci! Mając do dyspozycji śmietnik przy bloku, nie będzie to problemem. Możecie wyrzucać do niego tyle śmieci, ile chcecie. Dla tych z Was, którzy mieszkają jeszcze w domku jednorodzinnym i posiadają kosze dopasowane do codziennych potrzeb, sugerujemy zaopatrzyć się w większy. Przy pakowaniu rzeczy do przeprowadzki, zawsze okazuje się, że trzeba wyrzucić więcej niż zwykle.

Przed przeprowadzką robimy gruntowne porządki

Jeśli dysponowaliście piwnicą, komórką albo garażem, to zajmijcie się nimi na samym początku. Dlaczego? Ponieważ w takich miejscach gromadzimy zwykle mnóstwo zupełnie zbędnych rzeczy. Dokładnie je przesortujcie, do kontenerów wyrzućcie te, z którymi na pewno trzeba się już rozstać, a potrzebne przedmioty przygotujcie do przeprowadzki. Kolejnym miejscem o które w tym momencie powinniście zadbać jest lodówka. Zaskoczeni? Powiecie, że przecież w lodówce znajdziecie żywność, którą do czasu przeprowadzki na pewno spożyjecie. Owszem, zgodzimy się z tym, natomiast zapasy znajdujące się w zamrażarce nie będą już tak proste do spożycia na dzień przez planowanym opuszczeniem lokalu Postarajcie się przez te pozostałe tygodnie, sukcesywnie jadać przygotowane wcześniej mrożonki. Pamiętajcie, że rozmrożonego raz pożywienia nie można ponownie zamrażać!

Czas na plany dla nowego miejsca.

Jeśli macie dokładny plan z wymiarami nowego mieszkania, to doskonale! Wykorzystajcie go i nanieście na jego kopię swoje meble. Dokładnie wymierzcie, sprawdzając czy na pewno zmieszczą w danym wnętrzu. Dzięki takiemu rysunkowi, zaoszczędzicie czas i siły na zbędne przestawiania każdego z nich. W wypadku, gdy nie posiadacie owego planu, proponujemy wyznaczyć pomieszczenia, w których ustawicie meble zgodnie z funkcją, jaką mają spełniać. To wszystko na dziś. Mamy nadzieję, że zmobilizowaliśmy Was do działania, a porządki przed przeprowadzką pójdą Wam szybko i sprawnie. W następnym artykule poruszmy kwestię bezpiecznego pakowania przedmiotów. Powiemy jak zapakować cenne przedmioty, meble oraz inne skarby o nietypowych kształtach lub wymiarach. Z dobrze przygotowanym planem, przeprowadzka może stać się doskonałą okazją do zdobycia wolnej przestrzeni.

Leave a comment