Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

27 września 2022 - Autor:

Nowi i starzy sąsiedzi – jak się pożegnać ze starymi oraz jak zapoznać nowych.

Przeprowadzki Trójmiasto
Człowiek to istota, która przywiązuje się do wszystkiego, do przedmiotów, miejsc, a przede wszystkim do ludzi. Czasem jednak nadchodzi niespodziewana, a może wręcz przeciwnie zaplanowana zmiana zamieszkania. Przeprowadzka to nie tylko moment załatwiania formalności oraz fizyczne przeniesienie dorobku swojego życia, lecz także okazja do poznania nowych ludzi. Zamierzając zmienić mieszkanie, dom i otoczenia powinieneś sprawdzić każdy element nowego miejsca zamieszkania, także dowiedzieć się kto będzie Twoim sąsiadem.

Przeprowadzka to najlepszy czas do bezpośredniego zapoznania nowych sąsiadów. Wystarczy przejść się po okolicy, spotkać się z nimi i porozmawiać. Dlaczego to jest takie ważne?

Sąsiedzi po przeprowadzce do nowego mieszkania – pakupaku.pl
Dobre relacje z ludźmi, z którymi będziesz mieszkał po sąsiedzku sprawią, że poczujesz się szczęśliwszy, a co za tym idzie do domu zawsze będziesz wracał z uśmiechem. Poza tym sąsiedzi często okazują się również pomocni. Czasem możesz pożyczyć od nich przysłowiowy kilogram cukru, poprosić o zerknięcie okiem na Twój dorobek życia, kiedy wyjedziesz na wakacje. Oprócz tych oczywistych powodów, dla których warto mieć poprawne i przyjazne kontakty z sąsiadami, najzwyklejsza rozmowa sąsiedzka może poprawić Ci nastrój, czy samopoczucie. Świadomość, że masz na kogo liczyć sprawi, że poczujesz się bezpiecznie w swojej nowej okolicy, a przeprowadzkę uznasz za dobrą decyzję. W związku z tym zawsze chętnie wrócisz do domu po pracy, bez obaw. Istnieje wiele sposobów, na to jak poznać nowych sąsiadów. Na pewno przydarzyła Ci się sytuacja, kiedy mama wysłała Cię po sól czy cukier które właśnie się skończyły? Warto spróbować, a przy tym nie dojdzie do komicznej sytuacji. Najzwyczajniej jednak możesz pójść chodnikiem z kostki brukowej do sąsiadów i po prostu się przywitać. Jest to dobra okazja, żeby zaprosić ich na kawę czy drinka. Wówczas znajdzie się czas i okazja do poznania reszty rodziny i opowiedzenia sobie o tym, jak się mieszka w danej  okolicy, jaka panuje tu atmosfera. Nie zapoznanie się z sąsiadami, może skutkować tym, że będziesz izolowany i ignorowany przez innych.  Brak poczucia komfortu czy bezpieczeństwa w nowym otoczeniu sprawi, że wcześniej niż ci się wydaje zaczniesz szukać haseł przeprowadzka warszawa czy usługi transportowe wykonujące przeprowadzki. Przede wszystkim musisz się pozytywnie nastawić do nowych ludzi, nawet jeśli wydają Ci się najbardziej niesympatycznymi osobami na świecie, spróbuj się z nimi zaprzyjaźnić. To zdecydowanie ułatwi twoje życie.  Czas przeprowadzki to także czas, kiedy oprócz opuszczenia starego miejsca, zostawiasz również ludzi z którymi żyłeś obok- starych sąsiadów. Człowiekowi przywiązanemu do okolicy i ludzi nie będzie łatwo tak po prostu się przeprowadzić. Warto więc pomyśleć o jakimś zorganizowaniu pożegnania. Istnieje kilka sposobów, dzięki którym godnie pożegnasz swoich sąsiadów. Możesz zorganizować pożegnanie u siebie na starym mieszkaniu jeszcze przed przeprowadzką. Zaproś najbliższych sąsiadów, z którymi masz najlepszy kontakt i w kameralnym towarzystwie wspominajcie dawne czasy, czy jakieś śmieszne, nietuzinkowe sytuacje sąsiedzkie. Jeśli z sąsiadami masz naprawdę przyjacielskie relacje, znacie się jak łyse konie i nie jedno przeszliście razem mieszkając obok, możesz podarować im jakiś prezent, drobiazg, którymi będzie świetną pamiątką. Zdjęcie ze wspólnej imprezy? A może przedmiot, który stał w Twoim mieszkaniu, a przy tym zawsze się podobał sąsiadom, a Tobie jest już niepotrzebny?
Sąsiedzi po przeprowadzce do nowego mieszkania – pakupaku.pl
Ciężko Ci się rozstać z ludźmi, z którymi żyłeś tyle czasu obok? Nikt nie mówił, że przeprowadzka jest łatwa. Człowiek często odczuwa strach, lęk przed nieznanym. Przede wszystkim musisz myśleć pozytywnie. To, że nie będziesz mieszkał już obok swoich sąsiadów nie oznacza, że kontakt między wami musi się urwać. To od Ciebie między innymi zależy czy będziecie utrzymywać relacje, spotykać się i rozmawiać tak, często jak to tylko będzie możliwe. Zaproś swoich starych sąsiadów na parapetówkę w nowym mieszkaniu, a pojawi się kolejna okazja do wspólnego spotkania. Przeprowadzka wcale nie musi być trudna, wszystko zależy od Twojego nastawienia. Najważniejsze jest, aby o sobie nawzajem pamiętać i nie zatracić tego, co wspólnie budowaliście przez tyle lat. Czasem tak jest w życiu, że coś się kończy, a coś się zaczyna. Z perspektywy czasu okaże się, że decyzja o zmianie miejsca zamieszkania wcale nie była zła, wręcz wskazana. Postaraj się przyjaźnie podejść do nowych sąsiadów, a o starych nie zapominaj. Wspólne spotkanie wcale nie muszą się skończyć, wystarczy stwarzać tylko okazje do tego, by się spotykać. Jeśli potrzebujesz pomocy przy przeprowadzce możesz skorzystać ze strony pakupaku.pl.

Leave a comment