Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

27 września 2022 - Autor:

Organizujemy transport mebli na czas przeprowadzki

Transport mebli (a zwłaszcza delikatnych, stylowych mebli i tzw. mebli antyków) nie jest najłatwiejszym zadaniem, dlatego warto odpowiednio przygotować się do ich przewożenia, aby nie stracić wartościowych przedmiotów. Przeanalizujemy dziś, jak najlepiej podejść do tego zadania i na co zwrócić szczególną uwagę podczas przeprowadzki. Meble należą do jednych z najcenniejszych zarówno pod względem sentymentalnym, jak i wartościowym nabytków, dlatego chcemy mieć pewność, że podczas przewozu będą naprawdę bezpiecznie. Nikt przecież nie chce mieć w nowym mieszkaniu lub domu zarysowanej komody, obitej szafy z czasów Ludwika XIV czy wgniecionego stolika od znanego projektanta. Meble stylowe, retro, meble-antyki oraz tzw. designerskie są wyjątkowo specyficznym i wyjątkowym elementem wyposażenia. Chcąc dodatkowo ograniczyć zbędne koszty, możemy sami starannie dbać i przygotować w bezpieczny sposób.  

Zadbaj o bezpieczeństwo swoich mebli.

Początkowo musimy opróżnić szafy ze wszystkich elementów znajdujących się w ich wnętrzu. Meble powinny pozostać puste w środku oraz starannie wyczyszczone. Dobrze byłoby gdybyśmy pokryli ich zewnętrzną powierzchnię specjalnymi środkami do pielęgnacji mebli, co dodatkowo je ochroni przed ewentualnymi otarciami. Następnie należy zastanowić się nad tym, czy meble wymagają demontażu, czy możemy przewieźć je jednak w całości. Nie warto rozkręcać mebli jeśli nie ma takiej potrzeby dlatego, że mogę one stracić swoją stabilność. Jeśli jednak wymagają tego okoliczności, to zwłaszcza duże meble watro zdemontować. Przed wynoszeniem mebli upewnijcie się, czy na pewno uda przenieść się je przez wszystkie otwory drzwiowe, które będą pokonywane oraz szerokości klatek schodowych, wind oraz innych ciasnych, kłopotliwych miejsc. Jeśli mieszkacie na parterze lub w domu jednorodzinnym, do wynoszenia mebli można wykorzystać również okna, lub drzwi i okna tarasowe, przesuwne lub uchylne. Kolejną ważną sprawą jest staranne zabezpieczenie mebli. Rozwiązaniem, jednym z najlepszych, jest użycie foli. Jakie foli użyć? Do bardzo delikatnych elementów najlepsza będzie bąbelkowa, całą resztę ściśle owijamy folią stretch. Dla zachowania pewności owijamy meble trzema warstwami foli strechowej.  

Zarezerwuj termin przeprowadzki i zadbaj o miejsce wywozu i przywozu mebli.

Wybierając firmę specjalizującą się w przeprowadzkach mamy pewność, że wszystko pójdzie szybko i sprawnie. Wystarczy tylko, że przygotujemy miejsce załadunku i rozładunku oraz zagospodarujemy sobie na to czas. Alternatywę może stanowić dla nas skorzystanie z pomocy znajomych i rodziny, gdzie własnymi siłami spróbujemy zaoszczędzić na kosztach. Okazać się może jednak to niewystarczające lub spowoduje uszkodzenie mebli przez brak ostrożności i doświadczenia. Dlatego decyzja powinna nastąpić po wcześniejszym przemyśleniu, czy rzeczywiście nam się to opłaca robić na własną rękę. Dziś w internecie szybko znajdziemy dobrą i atrakcyjną pod względem ceny ofertę. Jak? Wystarczy skorzystać z wyszukiwarek firm kurierskich. Przykładem jest pakupaku.pl gdzie bez problemu znajdziesz odpowiednią dla siebie pomoc w przeprowadzce w Gdańsku, Gdyni lub Warszawie.
Przygotowanie do przeprowadzki
Przygotowanie do przeprowadzki - folia

Leave a comment