Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

27 września 2022 - Autor:

Przeprowadzka roślin – jak je zabezpieczyć, ochronić i zadbać o ich bezpieczeństwo

przeprowadzka-pakupaku-rosliny-przewoz-transport
Jeśli czeka nas przeprowadzka musimy zadbać o każdy element, każdy przedmiot, najmniejszy szczegół. W mieszkaniach bardzo często oprócz martwych przedmiotów posiadamy także organizmy żywe- a mianowicie rośliny. Ich transport  również musi być wykonany w odpowiednich warunkach, które należy zapewnić kwiatom, aby przeprowadzkę przetrwały. Należy pamiętać o kilku podstawowych wytycznych, aby dobrze przygotować je do przenosin i transportu. Pierwszym zadaniem powinno być dokładna analiza i obserwacja kwiatków, w celu sprawdzenia czy nie są zaatakowane przez szkodniki roślinne oraz choroby, a także sprawdzenie w jakiej kondycji są nasze rośliny, czy nie potrzebują specjalnych warunków transportowych. Dlaczego tak ważne jest sprawdzenie obecności szkodników? Jeśli jedna roślina będzie zaatakowana, znajdując się w pobliskim sąsiedztwie innych  zdrowych istnieje możliwość i duże prawdopodobieństwo, że szkodnik rozprzestrzeni się na pozostałe organizmy roślinny.
Przeprowadzka roślin z pakupaku.pl
Kolejną kwestią jest doniczka w jakiej te kwiaty przetrzymujemy. Czasem może się zdarzyć, że jest ona dla nas cenna, poza tym ciężka i kosztowna. W takiej sytuacji zastanów się czy nie wygodniej będzie na czas przeprowadzki przesadzić rośliny w zwykłe, plastikowe doniczki, które będą lżejsze i na pewno się nie stłuką. Szczególnie pomocne będzie to w przypadku dłuższych i dalszych przeprowadzek, co zdecydowanie ułatwi nam transport roślin. Musisz także pamiętać, być dzień przed przeprowadzką nie podlewać roślin, ani nie nawozić, ponieważ ważne jest aby ziemia była sucha. Co nie oznacza, że masz na dłużej zapomnieć o nawadnianiu roślin. Należy podlać rośliny bezpośrednio po transporcie. Materiały, które będą potrzebne w czasie przeprowadzki roślin to między innymi kartony tekturowe. Przydatne będą także taśmy klejące, sznurki, folie strech czy bąbelkowa. Po wstępnych oględzinach, sprawdzeniu stanu i kondycji kwiatów, a także zmianie doniczek przechodzimy do podstawowego pakowania. Rośliny o mniejszych rozmiarach bez problemu możemy umieścić w tekturowym kartonie. Doniczki muszą być stabilne. Musisz owinąć je papierem i postawić na dnie kartonu. Staraj się, aby między donicami nie było żadnych wolnych przestrzeni. Jeśli są, musisz je wypełnić najlepiej gazetami. Karton zostaw otwarty, koniecznie podpisz go, aby przy rozpakowywaniu nie było problemu ze znalezieniem czy nawet zniszczeniem zawartości pudełka. Przeprowadzka większych roślin wymaga trochę innych przygotowań. Jedynym warunkiem, o którym należy pamiętać jest zabezpieczenie doniczki i ziemi przed jej wysypaniem w trakcie transportu. Najlepszym rozwiązaniem będzie owinięcie ziemi zwykłym workiem foliowym.
Przeprowadzka roślin z pakupaku.pl
Musisz wziąć pod uwagę, że rośliny rozłożyste i rozgałęzione mogą ulec zniszczeniu, złamaniu. Musisz zabezpieczyć je, przywiązując wystające gałęzie sznurkiem, robiąc to bardzo delikatnie. Tak przygotowane rośliny są gotowe do przeprowadzki. Zostaje jeszcze kwestia umocowania ich na kontenerze samochodu. O to jednak powinna zadbać firma przeprowadzająca. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że dla różnych organizmów roślinnych optymalne mogą być różne warunki klimatyczne. Ważne są także warunki atmosferyczne. Istotne jest, aby pamiętać, że rośliny nie mogą zbyt długo przebywać w bardzo zimnych lub bardzo ciepłych pomieszczeniach. Rośliny powinno się wynosić jako ostatnie i jako pierwsze wnosić do nowego mieszkania, gdyż w ten sposób skracamy maksymalnie czas samego transportu. A pamiętajmy, że te organizmy również muszą się zaaklimatyzować w nowym miejscu. Jeszcze jedna kwestia, o której należy pamiętać chcąc się przeprowadzać, to fakt, iż rośliny nie są organizmami przystosowanymi do częstych zmian miejsc, do przeprowadzek. Warto zastanowić się nad tym troszkę wcześniej i przygotować je do tego. Możesz usunąć suche listki, przyciąć gałęzie, a także koniecznie podlewaj.
Przeprowadzka roślin z pakupaku.pl
Pakowania roślin również nie zostawiaj na sam koniec. Możesz je przygotować do przeprowadzki dzień wcześniej. Rośliny to również organizmy żywe. W związku z tym tak jak inne organizmy, odżywiają się, rozmnażają, poruszają, oddychają. Najlepiej żeby przygotowane przez Ciebie kartony miały wycięte niewielkie otwory. Tak przygotowane rośliny będą gotowe do drogi i zmiany otoczenia. Dzięki Twojemu zaangażowaniu w transport i przenosiny roślin będą one w Twoim nowym domu równie pięknie wyglądały i służyły Ci przez długi czas. Musisz zadbać o to, aby transport roślin był dla nich komfortowy, ale przede wszystkim bezpieczny. Jeśli planujesz przeprowadzkę i nie bardzo wiesz jak się za to zabrać? Odwiedź stronę pakupaku.pl na której znajdziesz porady i pomoc nie tylko w przenoszeniu roślin.
przeprowadzka-pakupaku-rosliny-przewoz-transport
Rośliny podczas przeprowadzki

Leave a comment