Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

23 lutego 2022 - Autor:

Szybka i wygodna przeprowadzka do nowego mieszkania

Dla wielu przeprowadzka potrafi oznaczać tylko jedno – chaos, zdenerwowanie i stratę czasu. Wizja zmiany mieszkania, choć kojarzona z możliwością zmiany swoich warunków mieszkalnych na lepsze, pociąga za sobą także świadomość konieczności pakowania i przewozu rzeczy, aż w końcowym etapie rozpakowywania całego dobytku w nowym miejscu. Jak tego uniknąć? O tym w dzisiejszym artykule. Sprawdź, jak możesz szybko i wygodnie przeprowadzić się do nowego mieszkania!

Właśnie zbliża się wielki dzień. Długo wyszukiwany wśród wielu ogłoszeń nowy dom właśnie jest na wyciągnięcie Twojej ręki. Marzyło Ci się to od tak dawna, a kiedy właśnie ma nadejść, przepełnia Cię strach. Jak uda Ci się przewieźć wszystkie te rzeczy? Jak dasz radę spakować cały swój dobytek w kartony? Obawiasz się, że możesz stracić na tym wiele czasu. A przecież weekend nie trwa wiecznie i już w poniedziałek znów musisz pojawić się w pracy. Jak przeprowadzić się bez burzenia rytmu normalnego życia? Przecież to niewykonalne! 

Sekret udanej przeprowadzki np. do Trójmiasta

Wątpliwości tłuką się po Twojej głowie coraz to mocniej. W końcu zwierzasz się znajomym i mówisz, że prawdopodobnie sam sobie nie poradzisz. Nie wiesz już, co masz robić, by uniknąć stresującej aury, jaka powstała wokół przeprowadzki. A przecież to spełnienie Twoich marzeń, by nareszcie cieszyć się mieszkaniem, jakie śniło Ci się po nocach. Na szczęście jeden z Twoich kolegów postanawia Ci pomóc. Umawiacie się na spotkanie, a on długo i spokojnie opowiada Ci o tym, jak sam przeprowadzał się pół roku temu i jak łatwe się to okazało. W czym tkwi sekret?

Grunt to odpowiednia organizacja

Najważniejsza jest dobra organizacja. Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę! Przeprowadzki wymagają skupienia i dobrej organizacji. Jest stresująca, ale tylko do pewnego momentu – aż nie weźmiesz sprawy w swoje ręce i nie zajmiesz się nią odpowiednio. Pewne problemy w życiu należy traktować, jak wyzwania. Nie podchodzić do nich z lękiem, a z fascynacją i poczuciem zbliżającej się przygody. Przypomnij sobie, dlaczego to robisz. Myśl długo i intensywnie o tym momencie, gdy wszystko już będzie uporządkowane, a Ty zasiądziesz w swoim nowym fotelu, spokojnie napijesz się kawy i odprężysz. Odetchniesz wtedy z ulgą, prawda? Będziesz wiedział, że było warto. Zepnij się teraz w sobie i poświęć przeprowadzce odpowiedni czas planowania. Idź etap za etapem, aż dojdziesz do samego końca.

Wybór zaufanej firmy przewozowej

Pierwszy etap to zorganizowanie wymaganego sprzętu, kartonów oraz oczywiście transportu do przewozu rzeczy. Interesuje Cię przeprowadzka z szybkim i wygodnym transportem? Zatrudnij do tego firmę przewozową! Wybierz sprawdzoną i wartą zaufania, której bez stresu będziesz mógł powierzyć tę część zadania. Nie ma sensu denerwować się transportem Twojego dobytku, skoro istnieją ludzie, dla których czystą przyjemnością będzie Ci pomóc. Niech będzie to pierwszy krok Twojego działania. Przejrzyj ogłoszenia i wybierz odpowiednią firmę. Ustalcie szczegóły – ile rzeczy będziesz przewoził, jak dużego samochodu będziesz potrzebował oraz na kiedy dokładnie możecie się umówić. Nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Wybierz dzień, który masz w całości wolny, by oszczędzić sobie stresu. Najlepiej umów się z samego rana, by mieć jeszcze w trakcie tego samego dnia czas na rozpakowanie najpotrzebniejszych w użytkowaniu rzeczy, kiedy już znajdziesz się w mieszkaniu.

Decyzja o rozłożeniu przewozu rzeczy na kilka razy

Jeśli posiadasz naprawdę dużo sprzętu, ubrań, czy mebli i wiesz, że nie dasz rady przewieźć wszystkiego jednego dnia, to po prostu zdecyduj się na rozłożenie tego w czasie. Wiele osób tak właśnie robi. Szczególnie duże rodziny z dziećmi, których dobytek jest naprawdę znaczący. Na pierwszy ogień idą rzeczy, jakich nie potrzeba do codziennego użytkowania. Wiele osób przewozi kanapy, na których nikt nie śpi, szafki, komody i regały. Dobrze mieć meble w mieszkaniu, nim pojawią się drobne przedmioty. Będzie na czym je rozkładać po pojawieniu się w nowym miejscu i zdecydowanie przyspieszy to proces przeprowadzki. Tak naprawdę niektóre osoby robią to po prostu tak, że firmy przewozowe transportują potrzebne meble, sprzęt oraz wszystkie większe rzeczy. A klienci sami wykonują ostatni kurs, w którego trakcie przewożą niewielkie rzeczy, ostatnie pozostałe w starym mieszkaniu drobiazgi.

Jak się dobrze spakować na czas przeprowadzki

Twoje planowanie nie powinno się jednak ograniczać do przeprowadzki z szybkim i niezawodnym transportem. Jest to moment kluczowy, kiedy już wszystko zostanie spakowane. O tym, by odpowiednio przygotować rzeczy do transportu warto pamiętać wcześniej. Niezastąpione są w takich przypadkach kartony. Jeśli ma się znajomego, który prowadzi własną działalność, gdzie oferuje sprzedaż produktów – szczególnie tych większych typu telewizory, komputery itd. – dobrze jest zapytać go, czy jest w stanie nam kilka kartonów przekazać. Tak naprawdę sklepy mają ich pod dostatkiem. To kwestia zastanowienia się przez moment, kto może nam w tym pomóc. Ma to swoje znaczenie, ponieważ w kartonach łatwiej wszystko pomieścisz. Możesz wtedy kartony podpisać markerem, by wiedzieć, gdzie co jest schowane. Karton to zabezpieczenie dla Twoich rzeczy. A jeśli tylko masz oryginalne pudełka po sprzęcie, warto je w tych momentach wykorzystać. Są tam często włożone elementy, które zapewniają stabilność i ograniczają do minimum  potencjalne uszkodzenia.

Zapewnij swoim rzeczom bezpieczeństwo w trakcie transportu

Należy pamiętać, że przeprowadzka z szybkim i wygodnym transportem oznacza, że poza oszczędnością czasu możemy sobie zagwarantować również spokój. Nie wybierajmy firmy, której nie jesteśmy w stanie zaufać. Wygoda Klienta opiera się na braku jego zmartwienia o to, czy wszystkie przewożone rzeczy są należycie chronione. Nikt nie chce przecież dostrzec potłuczonej szyby w swoich szafkach, czy zepsutego telewizora, gdy dojedzie już na miejsce. Duża część rzeczy jest bardzo wartościowa i należy pilnować ich, jak oka w głowie. Dodatkowo w kwestii pakowania chętnie doradzą nam firmy, które przeprowadzkami zajmują się od wielu lat i mają w tej kwestii duże doświadczenie. Możesz zadać to pytanie osobie, z którą będziesz ustalał szczegóły transportu. Również na stronach dobrych firm zajmujących się przeprowadzkami znajdziesz wiele przydatnych porad.

Zacznij pakowanie wcześniej

Jedną z nich z całą pewnością będzie wskazówka, by zacząć pakowanie nawet na tydzień przed przeprowadzką. Szczególnie wtedy, kiedy posiada się wiele rzeczy. Część z nich jest nieużywana od dawna, z całą pewnością nie potrzebujesz ich każdego dnia. Możesz wtedy śmiało spakować je w kartony i przygotować na zbliżający się wielkimi krokami wielki dzień. Mogą to być książki, ubrania i obuwie nieadekwatne do pory roku, bądź te, które nosimy o wiele rzadziej, obrazy, dekoracje, deski do prasowania itd. Ważna jest w tym wszystkim konsekwencja, by z każdym dniem przygotowywać do przeprowadzki coraz więcej rzeczy.

Tak naprawdę ostatniego dnia powinniśmy mieć do spakowania tylko to, czego potrzebowaliśmy w przeciągu nocy i w trakcie poranka. Jak już wcześniej zostało wspomniane, wiele rzeczy nie bez powodu zostaje transportowane szybciej. Jeśli tylko jest taka możliwość, to warto się na nią zdecydować. 

Jak jeszcze możesz oszczędzić swój czas oraz nerwy?

Staraj się odpowiednio spakować swoje rzeczy. To znaczy tak, by maksymalnie ułatwić ich późniejsze wypakowanie. Podpisywanie kartonów to ważna rzecz. Przekonasz się o tym, gdy staniesz już w progu nowego mieszkania i zobaczysz dziesiątki pakunków tak podobnych przecież do siebie! Szkło zawsze staraj się owinąć materiałem albo papierem. Dbaj o to, by nie miało szansy się potłuc. Przewóz naczyń oraz szklanek nie jest łatwy. Zdajemy sobie z tego sprawę. Jeśli masz oryginalne opakowania, to jeszcze nie jest tak źle. Gorzej, gdy tego brakuje. Wtedy potrzebne jest zdobycie niewysokiego kartonu, w którym ustawisz szklanki jedna obok drugiej. Każda powinna być owinięta papierem, chociażby kartką z gazety. Ich ustawienie jedna obok drugiej zapobiegnie przesuwaniu w trakcie transportu. 

Jeśli z góry zakładasz, że przeprowadzka z szybkim i wygodnym transportem oznacza również całkowite bezpieczeństwo, to masz rację, ale tylko w pewnej części. Osoby zajmujące się Twoją przeprowadzką dołożą wszelkich starań, by wszystko było bezpiecznie i bez żadnego uszczerbku dostarczone na miejsce. Nikt jednak nie jest w stanie przewidzieć, w jakim stopniu Ty sam zadbałeś o swoje rzeczy. Dobrym przykładem jest szkło. Jeśli nie zabezpieczysz go odpowiednio, nie owiniesz żadnym papierem, ani materiałem, a włożysz ot tak po prostu do kartonika, to nie zdziw się, jeśli się potłucze. Wyniknie to choćby w momencie Twojego przenoszenia pakunku w mieszkaniu. Podobnie jest z płynami. Dużo kosmetyków lubi się wylewać, nawet kiedy wydaje się, że jest dobrze zakręcone. Tu proponujemy wkładanie ich do osobnych woreczków. Albo przynajmniej do jednej wspólnej reklamówki, która nie będzie przeciekać. Tak naprawdę warto dla kosmetyków przygotować osobny karton. Podobnie jest z ubraniami, książkami i całą resztą. Segreguj rzeczy.

Zaplanuj, spisz listę i zabierz się za jej realizowanie

Cała ta wiedza bardzo Ci się przyda. Jednak to, co powinieneś zapamiętać z tego artykułu szczególnie to konieczność organizowania. Przeprowadzka pozbawiona nerwów jest wtedy, gdy wszystko zostanie zaplanowane i zapięte na ostatni guzik. Przeprowadzka bezpieczna to taka, gdy zadbasz o każdy, nawet najmniejszy szczegół. A przeprowadzka z szybkim i wygodnym transportem to efekt znalezienia firmy, której na pewno można zaufać. Tego po prostu nie da się zrobić na ostatnią chwilę i bez planu. Dlatego bierz kartkę do ręki i notuj, co krok po kroku należy uczynić. 

Szczególnie jest to wszystko istotne, gdy czeka Cię Twoja pierwsza przeprowadzka w życiu. Czyli moment wyprowadzania się z domu rodzinnego na swoje, głównie na studia. Wtedy ważną rolę odgrywa również wybór rzeczy, które warto ze sobą zabrać, a które można w domu zostawić. Jeśli zamierzasz wynajmować mieszkanie, upewnij się, co już się w nim znajduje, a czego będzie Ci brakowało. Nie bierz ze sobą drugiego łóżka, jednak solidne biurko może Ci się przydać. 

Wszystkim życzymy powodzenia i mocno trzymamy kciuki! 

Leave a comment