Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

23 lutego 2022 - Autor:

Transport mebli i wynajem auta na czas przeprowadzki w Rumii

Transport mebli i wynajem auta na czas przeprowadzki w Rumii nie jest, wbrew pozorom, sprawą trudną czy też wymagającą znaczących nakładów czasowych lub finansowych. Jeśli jest to kompleksowa przeprowadzka do innego mieszkania czy biura, najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest wynajem odpowiedniej firmy, która zajmie się naszym dobytkiem i bezpiecznie przetransportuje wszystko na miejsce. Transport dotyczy jednak nie tylko mienia, ale także osób, jeśli jest taka konieczność.

W domu posiadasz pianino, fortepian bądź inny instrument muzyczny o nietypowych gabarytach? Nie musisz się obawiać, że żaden pojazd nie zabierze takich sprzętów. Firmy przeprowadzkowe są przygotowane na każdą ewentualność. To samo dotyczy zwierząt domowych. Nieważne, czy chodzi o większego psa czy małego chomika, możesz mieć pewność, że twoi pupile dojadą na nowe miejsce bezpiecznie i wygodnie.

Czeka cię przeprowadzka, ale na myśl o porządkowaniu, odkurzaniu nieużywanych pomieszczeń i sprzątaniu przestrzeni roboczych dostajesz gęsiej skórki? Teraz to żaden problem, ponieważ specjaliści od przeprowadzek trudnią się również kompleksowym opróżnianiem mieszkań, biur, domów czy innych instytucji. Usługi obejmują również inne pomieszczenia, które często są trudno dostępne i ciężko jest je wyczyścić i opróżnić. Chodzi na przykład o piwnice, spiżarnie, strychy, garaże i inne.

Przygotowania do przeprowadzki do Rumii. Co zrobić ze starymi rzeczami?

Jeśli posiadasz rzeczy czy sprzęty, których już nie potrzebujesz, a które ciągle są w dobrym stanie, możesz pomyśleć o oddaniu ich za grosze lub za darmo w dobre ręce. W tym celu warto skorzystać z licznych platform internetowych albo forów na mediach społecznościowych. Najczęściej nowi właściciele znajdują się bardzo szybko i zwyczajowo samodzielnie zabierają niepotrzebne przedmioty, co ma wiele zalet. Przy okazji jeszcze kogoś uszczęśliwisz, nie będąc zmuszonym wyrzucać ciągle użytecznych rzeczy na śmietnik. Co jednak należy zrobić, jeśli masz w swoim posiadaniu sprzęty RTV i AGD, które już nie nadają się do użytku, a nie mogą być po prostu wyrzucone na wysypisko? Tym także zajmują się firmy przeprowadzkowe, (Rumia nie jest tu wyjątkiem) i pomagają Ci w utylizacji sprzętów gospodarstwa domowego.

Coraz więcej firm transportowych te wszystkie wymienione usługi wykonuje nie tylko na terenie Polski, ale także w ramach innych krajów Unii Europejskiej. Takie rozwiązanie niewątpliwie ułatwia życia i sprawi, że przeprowadzka przestanie być smutną koniecznością i stresującym wysiłkiem. Do transportu rzeczy o niewielkich gabarytach zawsze można też wynająć taksówkę bagażową. Wybór na rynku jest spoory i warto się rozejrzeć w ofertach, w czym pomaga serwis Pakupaku.

A jak przygotować się do samej przeprowadzki w Rumii?

Możesz ułatwić pracę specjalistom oraz samemu zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy, zwłaszcza jeśli na przykład przeprowadzasz się niekoniecznie bardzo daleko, choćby na terenie Trójmiasta (Rumia). Przeprowadzka nie musi być upiornym koszmarem.

Jeśli decyzja o przeprowadzce już definitywnie zapadnie, zacznij powoli pozbywać się przedmiotów, których nie zamierzasz przewozić w nowe miejsce. Możesz wystawić je także na aukcjach w Internecie bądź oddać komuś za darmo. Czasem wystarczy też zanieść coś w szczelnym opakowaniu w okolice osiedlowego śmietnika. Prędzej czy później, zawsze znajdzie się osoba, która z naszych niepotrzebnych rzeczy chętnie skorzysta.

Pamiętaj też, że diabeł zawsze tkwi w szczegółach. Oznacza to, że wszystkie małe elementy (żywność, kosmetyki) należy szczelnie zapakować w plastikowe pojemniki. Jeśli będą one dodatkowo transparentne, bez trudu odszukasz wszystkie niezbędne drobiazgi. Firma przeprowadzkowa zapewni z kolei większe, mocne kartony, w których bezpiecznie przetransportujesz swój dobytek. Rzeczy wymagające szczególnej uwagi (porcelana, szkło, itd.) będą na pewno zabezpieczone specjalną pianką czy też odpowiednim wkładem, co zagwarantuje ich dojazd na miejsce w jednym kawałku. Rzeczy lżejsze idą zawsze na wierzch, a cięższe na spód. Warto zoptymalizować nasz wysiłek i wszystkie kartony zapakować do maksimum, aby nie zostawiać wolnej przestrzeni. Wykorzystaj folie bąbelkową oraz ręczniki papierowe i wszelkie pudełka, organizery i koszyki, jakie masz w swoim domu.

Jak należy spakować ubrania do transportu?

Po pierwsze pakuj je zawsze w stanie poskładanym, czyli tak jak do walizki. Dzięki temu, po dojeździe na nowe miejsce, po prostu wyjmiesz całą zawartość w nienaruszonym stanie i przełożysz do szafy w nowym pomieszczeniu. Warto też zapakować ubrania razem z przypisanymi do nich wieszakami. Należy jedynie spakować je w pokrowce. To naprawdę zaoszczędzi nam wiele pracy później.

Choć specjaliści od przeprowadzek mają takie rzeczy w małym palcu, na własny użytek i dla własnego spokoju staraj się pakować po kolei, to znaczy pokój po pokoju i w ten sposób opisuj kartony na górze. Choćby nie wiem co, nie mieszaj razem przedmiotów z dwóch pomieszczeń. Dzięki temu prostemu trikowi będziesz mieć wrażenie większego ładu i porządku. Potem zawsze możesz przypomnieć przedstawicielom firmy transportowej o umieszczanie kartonów od razu w odpowiednich pomieszczeniach. Zadbaj więc zawczasu o fluorescencyjne naklejki z nazwą pokoju. Podczas gdy personal z wynajętej firmy zajmuje się ustawianiem kartonów, ty oraz inni domownicy możecie zająć się wypakowaniem przedmiotów. Podczas tej czynności, warto też mieć ze sobą przez cały czas jeden wielki karton, do którego będziesz od razu wrzucać wszystkie śmieci, choćby papiery i folie. Ważne, aby sobie nie utrudniać i nie zaśmiecać dodatkowo przestrzeni.  Możesz też przeczytać na blogu Pakupaku osobny artykuł o przygotowaniach do przeprowadzki i niezbędnych porządkach.

 

Podczas, gdy firma przeprowadzkowa zajmuje się twoim dobytkiem, ty postaraj się mieć wszystkie najważniejsze rzeczy zawsze przy sobie. Tak na wszelki wypadek. W takiej walizce „emergency” powinny znaleźć się ubrania i bielizna na zmianę oraz piżamy, gotowe przekąski i coś do pochrupania najlepiej w suchej postaci, papier toaletowy, papierowe ręczniki oraz wilgotne chusteczki (mogą być takie jak dla niemowlaków oraz wilgotne chusteczki także do mebli i płaskich powierzchni). Poza tym w awaryjnej torbie warto mieć pod ręką najbardziej potrzebne kosmetyki i mini apteczkę, zwłaszcza z plastrami i środkiem dezynfekującym.

Przydać się mogą podczas przeprowadzki także:

  • markery i karteczki samoprzylepne oraz notatnik
  • śrubokręty do rozkręcania i skręcania przewożonych rzeczy
  • zapasowa taśma klejąca

Absolutnie kluczowe są:

  • klucze, zarówno do starego, jak i do nowego mieszkania, do którego się przeprowadzamy
  • przygotowane odpowiednio wcześniej oraz telefony i osobisty sprzęt elektroniczny potrzebny na co dzień (netbooki, smartfon, laptopy, powerbanki i podobne urządzenia, które w dzisiejszym świecie potrafią wręcz urwatować życie)
  • do tego pamiętaj o ładowarkach do każdego elementu i pasujących kabelkach.

To wszystko koniecznie trzeba umieścić w jednym miejscu (na przykład w pokrowcu na laptop) i strzec jak oka w głowie. Na koniec do środka włóż portfel z najważniejszymi adresami i kontraktami, gotówką oraz kartami do bankomatu.

Jeśli przygotujesz się w ten sposób, możesz mieć pewność, że twoja przeprowadzka przebiegnie lepiej niż zgodnie z przewidywaniami, a wynajęci specjaliści na pewno dołożą wszelkich starań, aby zwiększyć twój komfort oraz poczucie bezpieczeństwa w tym burzliwym czasie. Zacznij działać już wcześniej i przynajmniej tydzień przed planowaną datą wyprowadzki ustal plan działania, mając już gotową rezerwację specjalistycznej firmy transportowej.

Leave a comment