Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

27 września 2022 - Autor:

Transport sprzętu AGD. O czym należy pamiętać?

tanie-przeprowadzki-warszawa-gdansk-gdynia-paku-paku
Sprzęt AGD w czasie przeprowadzki – porady.
tanie-przeprowadzki-warszawa-gdansk-gdynia-paku-paku
Sprzęt AGD w czasie przeprowadzki – porady.

Każdy z nas z pewnością ma w domu sprzęt AGD, a przeprowadzając się trzeba wiąż ze sobą wszystkie rzeczy. Pakowanie i transport lodówki, pralki i zmywarki nie ominie nikogo. Dziś radzimy jak zadziałać, aby sobie doskonale z tym poradzić. Przewożenie tego rodzaju urządzeń Ich jest jak najbardziej niezbędne, a w dodatki ryzykowne. Jeśli chcecie aby wasz sprzęt AGD dział również w nowym miejscu, trzeba wiedzieć, jak go przygotować do przeprowadzki!

Transport sprzętu AGD – od czego zacząć?

Sprzęt AGD w czasie przeprowadzki – porady.

Dla sprzętu AGD, procedury przy transporcie są różne, a zazwyczaj przez indywidualne wymogi firm kurierskich. Jednak w każdym z przypadków należy zachować ostrożność przy przenoszeniu urządzeń. Najlepiej przenosić go w pozycji pionowej ewentualnie lekko pochylonej, a wcześniej zabezpieczyć kartonami w których zostały zakupione lub podobnych na czas transportu. W przypadku transportowania pralki konieczne będzie zablokowanie jej bębna, natomiast w przypadku lodówki czy też zmywarki, takich zabezpieczeń nie trzeba przestrzegać. Chłodziarka natomiast wymaga dokładnego zabezpieczenia i zwrócenia szczególnej uwagi na pionową pozycję w takcie noszenia. Przyczyną tego warunku gwarantującego jej sprawne działanie w nowym domu są płyny krążące umieszczone wewnątrz, które mogą zniszczyć delikatne elementy lodówki.

Mocowanie sprzętu AGD w samochodzie własnym lub kuriera.

Sprzęt AGD w czasie przeprowadzki – porady.

Zabierając się za transport sprzętu AGD, należy pamiętać, że są to stosunkowo wąskie urządzenia o dużym ciężarze i niemałej wysokości. Niebezpieczeństwo więc przewrócenia się takiej rzeczy jest bardzo realne, dlatego należy dokładnie przymocować sprzęt w samochodzie, spinając go w osobowym aucie pasami. Zamawiając kuriera nie musimy martwić o dokładne zamocowanie sprzętu, gdyż specjalista przewoźnik sam wie jakimi mocowaniami zabezpieczyć sprzęt AGD.

Nie włączaj sprzętu AGD zaraz po przeprowadzce.

Transport sprzętu AGD, to rzecz trudna i wymagająca niezbędnej wiedzy w tym zakresie.  Musimy pamiętać o tym, że ważną rolę odgrywa również właściwe wniesienie urządzeń oraz uruchomienie ich we właściwym momencie. Po wniesieniu powinniśmy odczekać kilka lub kilkanaście godzin i dopiero po tym czasie włączać do gniazda prądu. Obowiązkowa jest to czynność przy lodówkach, chłodziarkach i zamrażarkach w których płyny chłodzące i krążące oleje muszą równomiernie wypełnić odpowiednie kanały. Jeśli natychmiast po przewozie i dynamicznych uniesieniach uruchomimy sprzęt AGD – z dużym prawdopodobieństwem będziemy musieli zaopatrzyć się w nowy, gdyż ten ulegnie zniszczeniu.

Transport sprzętu AGD

Sprzęt AGD w czasie przeprowadzki – porady.

Pralka również wymaga czasu na „odpoczynek” ale to już z innego powodu. Woda znajdująca się wewnątrz pralki (np. w załamaniach węża) w trakcie przewozu prawdopodobnie zaleje jej delikatniejsze części, odczekanie w nowym domu pozwoli wodzie wyparować.

Przerwy są istotne również z innych powodów i dla wszystkich sprzętów (w tym RTV) – nawet przy minimalnych zmianach temperatury urządzenia ulegają zaparowaniu, przez co najlepiej odczekać aż do momentu wyrównania temperatury sprzętu do tej panującej w nowym lokum.

Zajmując się tym tak we właściwy sposób będziemy mieli pewność, że sprzęt AGD dotarł na miejsce nieuszkodzony i w dalszym ciągu będzie on działał bez zarzutu. Natomiast najlepiej zaufać specjalistom i tylko kontrolować ich czynności, tym bardziej, że dziś mamy już portale które nam w tym pomogą. Przykładem portalu, gdzie szybko i sprawnie zarezerwujesz sobie transport przeprowadzkowy jest pakupaku.pl. Serdecznie zapraszamy!

tanie-przeprowadzki-warszawa-gdansk-gdynia-paku-paku
Sprzęt AGD w czasie przeprowadzki – porady.

Leave a comment