Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

23 lutego 2022 - Autor:

Triki przeprowadzkowe

Planujesz przeprowadzkę, jednak przeraża Cię wizja organizacyjno – logistyczna? Boisz się przedłużającego się w nieskończoność bałaganu, martwisz się nagłym zniknięciem na długie tygodnie nagle potrzebnych przedmiotów, czy dokumentów, a może zwyczajnie nie masz głowy do planowania? Poznaj triki dzięki którym przeprowadzka stanie się znacznie prostszą czynnością, która nie przyprawi Cię o stres i siwe włosy.

Planowanie

Zanim zaczniesz pakowanie, zastanów się przede wszystkim nad tym, co posiadasz… Niejednokrotnie bowiem posiadamy rzeczy, które po wyjęciu z kartonu szczętnie ukrytego gdzieś na najwyższej półce szafy całkowicie nas zaskakują. Zdziwienie nasze nie ma końca, zwłaszcza gdy napotykamy na rzeczy, które mieliśmy już dawno wyrzucić, czy te, które są nam zupełnie zbędne, lecz zachowaliśmy je ze względu na dawno przebrzmiałe sentymenty. W pierwszej kolejności określ zatem co i przede wszystkim gdzie posiadasz, warto spisać pomieszczenie po pomieszczeniu, szafka po szafce.

Usuwanie

Niezbędnym elementem każdej przeprowadzki jest usunięcie i wyrzucenie zbędnych przedmiotów. Stare, niepasujące ubrania oddajmy potrzebującym lub sprzedajmy, wyrzućmy papiery piętrzące się w segregatorach, czy stare, dawno lub nigdy nieużywane sprzęty, etc. Nie ma sensu pakować i przewozić rzeczy, które na nowo wrócą na dno szaf, czy głęboko do szuflad i których z pewnością nie będziemy używać, ani też nigdy potrzebować, bo dni swojej świetności mają już dawno za sobą…
Spakujcie rzeczy tylko niezbędne w nowym miejscu pracy, czy domu!

Pakowanie

Do pakowania najłatwiej i najlepiej wykorzystać stare, sprawdzone patenty. A są nimi przede wszystkim dobrze przetestowane kartony. Można zaopatrzyć się w nie pytając w sklepie o zbędne kartony – z pewnością mamy szansę je otrzymać w dużych marketach, gdzie mają ich duże, zbędne ilości. Jeśli jednak nie udałoby się w markecie, można kupić je przez Internet, czy też skorzystać z usług profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, która dostarczy je dla nas.

Najskuteczniejsze przeprowadzkowe sposoby pakowania i inne triki

Niezależnie od tego, czy mowa jest wykonujesz przeprowadzki w Gdańsku, czy w innym mieście Polski, czy też przeprowadzki za granicę, zawsze stosować możemy te same sprawdzone patenty. Najważniejszą zasadą jest pakowanie mienia zgodnie z materiałem z jakiego powstały.

Jeśli zatem są to delikatne przedmioty typu porcelana, czy szkło, nie wkładajcie ich z innymi, twardymi i ciężkimi. Najlepiej będzie też owinąć każdy delikatny przedmiot osobno najlepiej w zabezpieczającą folię bąbelkową lub alternatywnie w papier – sprawdzą się w tej roli choćby ulotki reklamowe z marketów, czy inne gazetki reklamujące rozmaite produkty i usługi. Kartony z tego typu zawartością oklejcie lub opiszcie odpowiednio – sprawdzi się tu idealnie napis Uwaga! Szkło! Warto, by był to napis duży, kolorowy i dzięki temu rzucający się w oczy.

Drobiazgi włóż do większego przewożonego przedmiotu. Sprawdzą się tu szczególnie półmiski, miski, czy garnki. W ten sposób mamy szansę zaoszczędzić bardzo dużo miejsca. Jeśli istnieje taka możliwość, poopisujcie zawartość, by później nie szukać godzinami konkretnej „zguby”.

Przy przewozie mebli pamiętajcie, iż niekoniecznie musicie (lub możecie) rozebrać meble na czynniki pierwsze. W przypadku niewielkich i lekkich otwieranych szafek, wystarczy zakleić drzwiczki, czy szuflady, by zawartość nie wypadła z nich podczas transportu. Jeśli sprawa dotyczy cięższych szuflad, można każdą z nich wyciągnąć, a następnie zafoliować i przetransportować w ten sposób. Sztuczki te sprawdzą się w przypadku każdej przeprowadzki w Trójmiasto, Gdynia, Warszawa, czy inna miejscowość.

Trikiem starym jak świat jest też zapakowanie ubrań do … czarnych, foliowych worków na śmieci. Choć może nie wygląda to zbyt atrakcyjnie, jest za to bardzo skuteczne. Najlepszym rozwiązaniem jest włożenie ubrań wraz z wieszakami – dół wkłada się do wiorka, zawiązuje go tuż przy wieszaku i przewozi, wypakowując w nowym domu. Wiesza się wówczas taki pakunek bezpośrednio w szafie, następnie ściąga się worek i od razu można cieszyć się rozpakowanymi już i ułożonymi ubraniami.

Zabezpieczcie też dodatkowo pudełka z pokrywkami chociażby zaklejając je, tak, by nie otworzyły się one podczas transportu. Wszelkie przedmioty z płynami można zabezpieczyć dodatkowo poprzez owinięcie ich folią bąbelkową.

Przenosząc, czy przewożąc ciężkie przedmioty warto spakować je do toreb na kółkach, by łatwiej było je przetransportować.

Opisywanie pudeł

Dobrym, wypróbowanym systemem na przeprowadzki jest używanie opisów kolorystycznych. W ten sposób możemy przyporządkować sobie np. rzeczy do kuchni, przedpokoju, czy do dowolnie wybranego pomieszczenia. To sposób, który szczególnie cenią sobie wszyscy wzrokowcy. Karton można oznaczać dodatkowo numerem lub opisem zawartości. Np. karton żółty z napisem „SZKLANKI”. W jaki sposób oznaczyć kolor? Nalepiając naklejkę określonego koloru, czy malując określony znak w konkretnym kolorze.

Korzystając z tego typu trików, sprawicie, że przeprowadzka nie będzie straszna, ani skomplikowana.

Leave a comment