Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

23 lutego 2022 - Autor:

Usługi transportowe – Trójmiasto

Przeprowadzka do dość spore przedsięwzięcie. Im dłużej przebywaliśmy w danym miejscu, tym większy jest dobytek, który będziemy musieli zabrać, jeśli podejmiemy decyzję o przeprowadzce. Postarajmy się więc stworzyć plan działania na przeprowadzkę do dużego miasta. Załóżmy, że naszym celem jest Trójmiasto. Aglomeracja Trójmiejska położona jest na północy Polski nad Zatoką Gdańską i Zatoką Pucką w województwie pomorskim. Nieoficjalnie mówi się, że Granice Trójmiasta sięgają od Tczewa aż po Wejherowo.

Według sondaży to mieszkańcy Trójmiasta są najbardziej zadowoleni ze swojego miasta. W rankingach przoduje Gdynia. Z roku na rok Trójmiasto ściąga coraz więcej nowych mieszkańców. Nie tylko studenci, ale też osoby czynne zawodowo decydują się na przyjazd do Trójmiasta.

Kiedy już podejmiemy decyzję odnośnie przeprowadzki do Trójmiasta

Kiedy zapadnie już decyzja o przeprowadzce należy dokładnie ustalić, co zabieramy ze sobą, a co nie. Wiedząc, co mamy do przetransportowania, jesteśmy w stanie ocenić w przybliżeniu kubaturę naszego dobytku. Jeśli wiemy już, jaką trasę mamy do odbycia i ile rzeczy chcemy przetransportować, możemy przystąpić do kolejnego koku, czyli wybóru odpowiedniej firmy przewozowej/trasnportowej.

Wybór odpowiedniej oferty i firmy transportowej

Przy wyborze firmy, która świadczy usługi w zakresie przeprowadzek należy zwrócić szczególna uwagę na zakres oferowanych usług. Atutem firmy transportowej będzie na pewno uczciwość, profesjonalizm, rzetelność i terminowość działań podczas przeprowadzki. Trójmiasto jest siedzibą wielu  przedsiębiorstw, które oferują przeprowadzki w Gdańsku. W tym przypadku przoduje on pod względem oferta, a oferta na przeprowadzki w Gdyni jest nieco uboższa w oferty.

Usługi transportowe - Trójmiasto (i okolice)

Należy kierować się przede wszystkim opiniami osób, które już korzystały z takich usług i podzielismy się swoimi szczerymi przemyśleniami. Wybierzmy firmę, która ma bogate doświadczenie w branży usług transportowych i w przeprowadzkach, w szczególności na terenie Trójmiasta. Wybierzmy także taką, która posiada wykwalifikowaną kadrę rzetelnych pracowników szybko i dokładnie realizująych powierzone im zadania. Ważne, aby obchodzili się odpowiednio delikatnie z rzeczami, które tego wymagają, gdyż nikt nie chciałby uszkodzeń podczas przeprowadzki.

Istotnym elementem przy wyborze dobrej oferty jest również dobra cena usługi. Dobra dla obu stron, zarówno dla usługodawcy, jak również dla klienta. Liderzy w swojej branży w Trójmieście, mogą zaoferować przystępne ceny, dbając jednocześnie o najwyższą jakość świadczonych usług. Dobra firma transportowa powinna posiadać ponadto rozbudowaną flotę pojazdów, stworzoną z nowoczesnych samochodów ciężarowych o zróżnicowanej pakowności, wyposażonych w windy samowyładowcze.

Powinny one również posiadać elementy niezbędne do skutecznego zamocowania i zabezpieczenia przewożonego mienia, na przykład liny, podkładki tekturowe, pasy czy koce. Kluczową kwestia jest ponadto ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej przewoźnika. Firma transportowa powinna wziąć na siebie pełną odpowiedzialność za transportowane meble oraz mienie. Każdy powierzony im przedmiot powinien zostać objęty polisą ubezpieczeniową.

Zakres usług firmy transportowej oferującej usługi w zakresie przeprowadzek powinien być jak najszerszy. Usługi transportowe mogą obejmować między innymi:

  • montaż i demontaż mebli oraz stałych elementów zabudowy, profesjonalne, pakowanie i zabezpieczanie mienia,
  • precyzyjne oznakowanie pakunków ułatwiające lokalizację różnych przedmiotów,
  • załadunek, przewóz, rozładunek,
  • przekwaterowania krajowe i międzynarodowe,
  • niesienie i rozstawienie umeblowania według wskazówek klienta
  • inne realne potrzeby

Po przeanalizowaniu przynajmniej kilkunastu ofert możemy przejść do wyboru firmy transportowej.

Ile będzie nas to kosztowało, czyli cena za przeprowadzkę w Trójmieście

Warto wiedzieć, na jakie ceny należy być przygotowanym, jeśli chcemy zlecić organizację przeprowadzki firmie transportowej. Przeprowadzka to proces na tyle złożony, że jego cena zależy od wielu czynników. Cena zależy w dużej mierze od ilości mienia, które należy przetransportować, czasu potrzebnego na przeprowadzkę oraz utrudnień, jakie można napotkać w trakcie realizacji zlecenia. Czas potrzebny na przeprowadzkę zależy natomiast od odległości pomiędzy poszczególnymi miejscowościami oraz od pietra, na którym znajdują się dane lokale. Utrudnieniem, które może dodatkowo wydłużyć czas przeprowadzki jest np. brak możliwości podjazdu pod daną lokalizację, co sprawi, uniemożliwi sprawne załadowanie pojazdu. Noszenie wszystkich przedmiotów wydłuży więc czas przeprowadzki.

Na rynku można zaobserwować kilka metod wyceny przeprowadzki. Często spotykaną metodą jest rozliczenie na podstawie czasu pracy kierowcy oraz osób zaangażowanych do załadunku i rozładunku. Warto zwrócić również uwagę na to, że liczony jest też powrót pojazdu użytego do przeprowadzki. Rumia, Wejherowo, Gdynia, Sopot, czy Gdańsk dają możliwość uniknięcia krycia kosztów powrotu pojazdu. Ilość zleceń w tych miastach pozwala na planowanie trasy w sposób bardzo efektywny, co może mieć bezpośredni wpływ na obniżenie ceny usługi. Innym sposobem wyceny przeprowadzki jest ryczałt. Tu mamy duże możliwości negocjacji ceny. Wycena usługi transportowej w Trójmieście jest zazwyczaj bezpłatna. Skorzystaj z serwisu Pakupaku.pl aby poznać jaka będzie cena dla przeprowadzki w Trójmieście przy konkretnej firmy transportowej.

Komu w drogę, temu... meblowóz

Kiedy wiemy, co nas czeka możemy z czystym sumieniem zabrać się za pakowanie podstawowych rzeczy. O ile firma transportowa zajmie się meblami i innymi gabarytami, to sprzęt RTV i AGD powinniśmy zapakować sami. Taki sprzęt transportować najlepiej w oryginalnym opakowaniu. Jeśli takiego nie posiadamy powinniśmy zaopatrzyć się w większe kartony. Ważne jest by sprzęt RTV i AGD był dobrze zabezpieczony. Pomogą nam w tym gazety, folia bąbelkowa oraz styropian.

Przeprowadzka w ramach Trójmiasta - usługi transportowe

Jeśli przeprowadzasz się w ramach Trójmiasta, masz możliwość skorzystania z opcji taxi bagażowego. Jest to opcja wygodna i stosunkowo tania, gdyż jest rozliczana na podstawie długości trasy, czasu postoju pojazdu w czas załadunku i rozładunku oraz ilości osób zaangażowanych podczas przeprowadzki. Istnieje możliwość skorzystania z pomocy tragarzy, którzy wraz z kierowcą załadują i rozładują nasze mienie.

Na stronach internetowych firm transportowych, które oferują usługę bagażówki, znajdziemy formularz umożliwiający bezpośrednią wycenę naszej przeprowadzki. Trójmiasto pod tym względem obfituje w oferty. Z uwagi na fakt, że odległość pomiędzy Gdańskiem a Gdynią to zaledwie trzydzieści kilometrów, koszt takiej przeprowadzki nie powinien być wysoki. Ilość firm świadczących usługi transportowe jest na tyle dużo, że z pewnością będziemy w stanie wybrać ofertę skrojoną niemalże na miarę.

Powyższe rozważania dotyczą również zarówno przeprowadzki prywatnej (tej małej i tej dużej), jak również przeprowadzki biura, czy przedsiębiorstwa. Przy każdej przeprowadzce należy pamiętać, że zmiany są motorem rozwoju. Nie należy bagatelizować przeprowadzki, nawet jeśli zamierzamy zlecić jej organizację profesjonalnej firmie transportowej. Jest to, niezależnie od trasy i wielkości naszego dobytku, dość poważne przedsięwzięcie. Dlatego należy się starannie do niego przygotować, a to oznacza, że powinno się z odpowiednim wyprzedzeniem zacząć planować. Planowanie z odpowiednim wyprzedzeniem umożliwi również znalezienie firmy, która w odpowiednim dla nas terminie zorganizuje naszą przeprowadzkę. Statystycznie najwięcej przeprowadzek organizowanych jest w sierpniu.

Leave a comment