Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

23 lutego 2022 - Autor:

W jaki sposób organizować przeprowadzkę?

W jaki sposób rozpocząć przeprowadzkę? Z usług której firmy skorzystać? Jakie czynności wykonać, aby przeprowadzka przebiegła bez zbędnych problemów oraz nie obciążyła budżetu w większym wymiarze niż jest to konieczne? Artykuł ten ma na celu dostarczenie odpowiedzi na powyższe pytania, czyli przedstawienie prostego oraz przystępnego sposobu w jaki sposób transportować swoje dobra materialne. Korzystając z poniższych zaleceń, istnieje spora szansa uniknięcia problemów oraz błędów popełnianych przy zabiegach związanych z przeprowadzką.

Co zrobić samemu, a co zlecić firmie specjalizującej się w przeprowadzkach ?

Istotny wpływ na cenę oraz czas trwania ma fakt, co zrobi się samemu, a co zleci firmie która organizuje przeprowadzki w Trójmieście. Im większą ilość czynności wykona się samoistnie, tym sprawniej przebiegnie cały proces związany z przeprowadzką oraz tym mniej będzie to kosztowało.

Czynności jakie można zlecić firmie specjalizującej się w przeprowadzkach to demontaż oraz złożenie mebli w nowej lokalizacji, właściwe przygotowanie sprzętu komputerowego, AGD, RTV oraz mebli do transportu, gdzie ważnym jest aby firma organizująca ten proces używała profesjonalnego sprzętu, załadunek oraz rozładunek posiadanego mienia, za pomocą pasów czy też wózków transportowych.

Natomiast do czynności, jakie klient może wykonać we własnym zakresie, należy zapakowanie wszelkich rzeczy osobistych do wcześniej przygotowanych kartonów, zabezpieczenie oraz zapakowanie szczególnie cennych rzeczy drobnych, dokonać przeglądu mienia, tak aby przy okazji przeprowadzki przejrzeć dokładnie posiadane rzeczy i dokonać selekcji polegającej na pozbyciu się zbędnego balastu.

Wyznaczenie terminu przeprowadzki

Wszelkie prace związane z tym tematem rozpocząć należy od ustalenia terminu ewentualnej przeprowadzki. Podstawową kwestią jest wybór dnia tygodnia w jakim ma się ona odbyć, w zasadzie może to być każdy dzień, jednak w kwestii weekendu warto zwrócić uwagę na fakt, iż koszty jakie poniesie się w niedzielę lub dzień świąteczny, mogą być wyższe nawet o 100%.

Najczęściej wybieranym dniem jest sobota, jednak z racji atrakcyjności tego terminu, powinno się go rezerwować z uwzględnieniem sporego wyprzedzenia, minimum w okolicach dwóch tygodni czasu wcześniej. Zdecydowanie prościej jest zarezerwować termin w ciągu dnia powszedniego, jednak rozwiązanie takie wiąże się z faktem wzięcia urlopu w pracy, minimum na kilka godzin, zdecydowanie częściej całego dnia. Zastanawiając się nad ustaleniem godziny np. przeprowadzki Rumia należy wziąć pod uwagę przewidywany czas trwania. W tym miejscu, można skorzystać z doświadczenia firmy, z usług z której korzystamy.

Zdecydowanie najlepszą porą na jej początek i rozpoczęscie przenoszenia rzeczy, są godziny poranne, pomiędzy 8:00 a 9:00, tym bardziej jeżeli mieszkanie znajduje się w bloku. Godziny te gwarantują wręcz uniknięcie porannego korka na klatce schodowej czy też problemów związanych ze zbyt zajętą windą. Dodatkowym aspektem jest fakt większej dostępności miejsc parkingowych pod klatką schodową, gdyż spora część mieszkańców znajduje się w pracy. Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż rozpoczynając rano, w razie ewentualnego opóźnienia jest zapas czasowy, który umożliwia dokończenie całego procesu w tym samym dniu.

Wycena kosztów przeprowadzki

Kalkulację kosztów przeprowadzki do Gdyni można wykonać telefonicznie, jednak jeżeli jest to większe przedsięwzięcie, najlepiej zrobić to osobiście. Na ogół, większość firm po otrzymaniu takiego zapytania wysyła pracownika firmy, we wcześniej ustalonym terminie, oczywiście w celu dokonania wyceny. Dodatkowym dokumentem sporządzonym podczas takiej wizyty będzie protokół przeprowadzki, w którym zapisane zostaną wszelkie czynności, ustalone warunki oraz materiały potrzebne do wykonania omawianej usługi.

Dodatkowo, wycena taka pozwala na szczegółowe ustalenie warunków w każdym aspekcie, co w dalszej perspektywie pozwoli uniknąć niepotrzebnych niespodzianek w dniu wykonywanej usługi. Firma transportowa wykonująca czynności ma świadomość czego mogą się spodziewać jej pracownicy oraz jaki sprzęt będzie im potrzebny oraz niezbędny, klient natomiast pozna cenę jeszcze przed wykonaniem usługi. Rozwiązanie takie, jak widać jest korzystne dla obydwu stron, warto także dodać iż jest ono bezpłatne i do niczego nie zobowiązuje.

Przed wykonaniem telefonu do firmy specjalizującej się w przeprowadzkach, warto przygotować zestaw pytań, bądź zagadnień które mogą być istotne z perspektywy klienta, do najczęściej poruszanych tematów należą następujące zagadnienia. Dokładne określenie lokalizacji, zarówno miejsca startowego jak i docelowego, co za tym idzie z i na które piętro będą transportowane materiały, wszelkie możliwe utrudnienia czyhające na na drodze z miejsca startowego do docelowego, elementy które na pewno nie zmieszczą się do windy w tym meble oraz wszelkie inne przedmioty ponadgabarytowe, rzeczy które wymagają specjalnego traktowania, czy wszelkiego rodzaju sprzęt elektroniczny posiada oryginalne pudełka, sposób pakowania oraz kto go dokonuje – klient czy pracownicy firmy, w przypadku usług wykonywanych dla firm – czy są jakieś specjalne obostrzenia polegające na przykład na przeprowadzce wykonywanej w nocy. Warto przesledzić temat Przeprowadzki i formalności o jakich trzeba pamiętać.

Sposoby pakowania

Najważniejszym czynnikiem w procesie pakowania, jest założenie, aby przewożone przedmioty były zapakowane w taki sposób, aby dotarły w nieuszkodzonym stanie z punktu startowego, aż do końcowego. W przypadku sprzętu RTV oraz komputerowego, zdecydowanie najlepsze podczas transportu są oryginalne opakowania. Warto więc posiadając takowe, wykorzystać je podczas tego procesu. Warto jednak pamiętać, iż pakując rzeczy do kartonów, ktoś będzie musiał je podnieść, poniżej więc znajdują się praktyczne rady oraz informacje, które warto wykorzystać przy przygotowywaniu przeprowadzki Gdańsk:

 • Warto mieć świadomość, iż idealna przeprowadzka nie istnieje, co nie zmienia faktu że można ją ułatwić. Rozumiejąc takie stan rzeczy unika się niepotrzebnych nerwów.

 • W momencie gdy zapadła decyzja o przeprowadzce, warto każdego dnia pozbywać się niepotrzebnych rzeczy, pozostałe powoli grupując tematycznie. Takie podejście pozwoli już dużo wcześniej na odpowiednią analizę co jest potrzebne, a czego należy się pozbyć. A można to robić na wiele sposobów, rzeczy wartościowe można sprzedawać lub też zostawiać w piwnicy i zapisać na kartce fakt posiadania takowej w swoim zbiorze.

 • Zdecydowanie najbardziej czasochłonne oraz energochłonne są małe produkty, w tym wszelkiego rodzaju przyprawy w saszetkach, budynie, kisiele, sosy. Warto więc trzymać te rzeczy w plastikowym pojemniku. Podobnie sprawa wygląda z cukrem, makaronem, mąką, kaszą czy też ryżem, je z kolei można trzymać w słoikach. Przechodząc do łazienki, wszelkiego rodzaju lakiery do paznokci, drobne kosmetyki także warto trzymać w pojemnikach. Metoda ta jest najlepszą z możliwych, gdyż pozwala uniknąć wszelkich problemów związanych z dużą ilością drobnych produktów.

 • Ludzie którzy posiadają dzieci, warto aby rozpatrzyły opcje ich oddania pod opiekę osób bliskich, na przykład dziadków. Jeżeli jednak nie posiada się takiej możliwości, warto naładować latpota czy też komórkę z ulubioną grą pociechy, aby miały zajęcie. Pomijając kwestię iż dziecko na pewno chciałoby pomóc, z jego chęci może powstać dużo więcej szkód i opóźnień czasowych niż korzyści.

 • W przypadku mebli które wymagają rozkręcenia, koniecznym jest aby wszelkiego rodzaju śrubki, kołki i tym podobne spakować do zamykanych strunowo woreczków. W następnej kolejności woreczki te powinny być pilnowane i schowane w bardzo czytelnym dla wszystkich miejscu, gdyż efekty ich zgubienia mogły by być opłakane.

 • Już przed przeprowadzką warto zbierać kartony różnych rozmiarów, jeżeli wykonuje się to dużo wcześniej, można je trzymać rozłożone w piwnicy rozłożone. Szukając ich na ostatnią chwilę w lokalnych sklepach, można przeżyć niemiłą niespodziankę.
 • Podobnie temat wygląda z gazetami, będą one potrzebne do zawijania szkieł lub innych delikatnych produktów, warto więc odkładać je w większej ilości.

 • Pościel oraz wszelkiego rodzaju poduszki i koce, które mogą być potrzebne w nowym miejscu od razu, warto pakować do jednego pojemnika i pomalować go na rozpoznawalny kolor, tak aby był łatwy do zlokalizowania w nowym miejscu.
 • Ubrania znajdujące się na wieszakach można pakować razem z nimi, bardzo ułatwia to rozpakowywanie.

 • Warto pakować się według schematu, szafki oraz pokoje opisując kartony, nie mieszając dwóch pomieszczeń w jednym kartonie.

 • Wszelkie rzeczy do przetransportowania układać najlepiej w jednym pokoju.

 • Dochodząc do samego końca pakowania się, warto zostawić odkurzacz wraz z mokrymi ściereczkami. Takie podejście pozwoli na możliwość posprzątania w starym mieszkaniu.

 • Wnosząc zapakowane kartony do nowego mieszkania, warto układać je według opisów, już w odpowiednich pomieszczeniach

 • Przy wypakowywaniu warto stosować odpowiednią strategię, gdyż łatwo można zagubić się w chaosie. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest jeden karton umieszczony na środku każdego pomieszczenia, który odgrywa rolę kosza na śmieci. Dzięki takiemu rozwiązaniu trafiają one od razu w odpowiednie dla siebie miejsce.

 • Tak samo jak w przypadku opuszczania poprzedniego mieszkania, tak samo w nowym warto mieć pod ręką odkurzacz, sprzątając miejsce w którym będą układane meble.

 • Jedną z pierwszych czynności po przybyciu na nowe miejsce, jest w przypadku rozkręcania mebli w starej lokalizacji, ich skręcenie w nowej.

 • Bardzo ważnym jest, aby być gotowym na swego rodzaju ciężki okres. Warto przygotować walizkę z ubraniami na zmianę, piżamami, gotowymi przekąskami przygotowanymi wcześniej, wszelkiego rodzaju produktami oraz rzeczami potrzebnymi do higieny osobistej, podstawowymi produktami znajdującymi się w apteczce, ładowarkami do telefonów oraz laptopów, namiarem na gotowe jedzenie z dowozem w okolicy i wszelkimi podobnymi tematami które mogą być potrzebne do załatwienia w wyniku niespodziewanej awarii czy też sytuacji.

Przeprowadzka to nie łatwy proces, jednak dobre przygotowanie może w sposób zdecydowany go ułatwić.

Leave a comment