Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

23 lutego 2022 - Autor:

Wynajem do przeprowadzki bagażówki w Gdyni

Przeprowadzka stanowi nie lada wyzwanie i niemal zawsze spędza sen z powiek osobom, które się za nią zabierają. Ten kto choć raz się przeprowadzał doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele trudu i stresu kosztuje nas zmiana miejsca zamieszkania. Musimy przewieźć setki bagaży z punktu A do punktu B, pamiętając aby niczego nie pominąć, a dodatkowo dbając o odpowiednie zabezpieczenie naszego dorobku życia. I o ile jeszcze w budynku parterowym bądź takim, który posiada przestronną windę, przeprowadzka nie jest aż tak uciążliwa, tak w chwili gdy jesteśmy zmuszeni do pokonania kilkudziesięciu stopni jednorazowo zmiana mieszkania na nowe, większe, własne staje się dla nas zmorą. Rodzina i przyjaciele nie zawsze są w stanie służyć nam wsparciem, zatem w jaki sposób się przeprowadzić i przy okazji nie dać się zwariować?

Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby odpowiednio się przygotować. Wszystkie działania związane z przeprowadzką nie mogą być realizowane spontanicznie. Cały proces powinien być odpowiednio przemyślany, a najlepiej aby był zaplanowany od A do Z. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie uniknąć ewentualnych trudności.

Grunt to przygotowanie!

Przede wszystkim jeszcze przed ustaleniem konkretnego terminu przeprowadzki zadbaj o to, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Zaplanuj co chcesz ze sobą zabrać do nowego mieszkania, a co przydałoby się w końcu wyrzucić i chodzi tu nie tylko o ubrania, buty czy liczne drobiazgi, które przez wiele lat udało Ci się zgromadzić tylko przede wszystkim o meble.

Punkt ten możesz pominąć, jeśli wyprowadzasz się od rodziców, z wynajmowanego mieszkania, albo gdy sprzedałeś dom z pełnym wyposażeniem. Wówczas to osoby, które przejmą mieszkanie zadecydują co chcą zostawić, a co należałoby wyrzucić. Jeśli jednak zobowiązałeś się do pozostawienia mieszkania w stanie surowym wówczas jest to punkt konieczny. Pozwoli Ci to uniknąć niepotrzebnej pracy.

Gdy już uda Ci się ustalić, co należy ze sobą zabrać, a z czego lepiej zrezygnować możesz przejść do kolejnego punktu planowania, jakim jest wygospodarowanie czasu. W zależności od posiadanych rzeczy, powinieneś na przeprowadzkę przeznaczyć 1 do 2 pełnych dni. Jednak nie rozkładaj prac związanych ze zmianą miejsca zamieszkania na pełny tydzień. Nie dość, że stracisz w ten sposób mnóstwo czasu, to dodatkowo będziesz musiał więcej zapłacić firmie transportowej.

Wybór odpowiedniej firmy transportowej do przeprowadzki

To kolejny etap, którego nie należy pomijać. Rodzina i znajomi chętnie służą pomocą, jednak zdając się na pomoc bliskich musimy się dostosować do ich możliwości, które często bywają ograniczone przez różnorodne zdarzenia losowe takie jak choroba czy nadgodziny w pracy. Korzystając z usług specjalistycznej firmy, która świadczy usługi przewozowe będziemy mieć gwarancję tego, że zaplanowany zgodnie ze wcześniejszym punktem termin nie ulegnie zmianie. Wynajem bagażówki w Gdyni oraz innych dużych miastach nie stanowi większego wyzwania. Trudności mogą się pojawić w mniejszych miejscowościach, na których terenie działalność prowadzi mniejsza liczba przedsiębiorców. Jednak nawet wtedy nie należy rezygnować z przeprowadzki do Gdyni. Wrocław czy Warszawa to duże miasta, w których przedsiębiorcy muszą walczyć o solidną pozycję na rynku. Aby się utrzymać muszą proponować konkurencyjne ceny, zatem poszukując firmy transportowej warto sprawdzić ceny, jakie są oferowane w pobliskich miastach i skorzystać z usług właśnie tej firmy, która proponuje najkorzystniejsze warunki.

Nic na siłę!

Jeśli w budynku, z którego się wyprowadzasz nie ma windy, a Ty mieszkasz na trzecim, bądź wyższym piętrze, musisz pamiętać o tym, że nie ma nic ważniejszego niż zdrowie. Jeśli musisz wynieść z domu wszystkie meble pamiętaj, aby nie przeceniać swoich możliwości. Jeśli czujesz się zmęczony znoszeniem ciężkich bagaży zrób sobie chwilę przerwy. Jeśli podczas przeprowadzki planujesz pozbyć się kilku szaf lub stołów już w domu rozkręć je na czynniki pierwsze. Takie rozkręcenie mebli pozwoli Ci w wygodny sposób znieść przynajmniej część elementów wyposażenia, bez obaw o nadmierne obciążenie kręgosłupa i mięśni.

Jeśli korzystasz z pomocy specjalistycznej ekipy przewozowej zawsze możesz poprosić o to, aby za dodatkową opłatą udzielono Ci wsparcia. Im więcej osób zaangażuje się w wynoszenie, tym szybciej praca zostanie ukończona. Zatem zamiast zgrywać przysłowiowego twardziela poproś kogoś o pomoc, a Twój organizm z pewnością będzie Ci wdzięczny.

Sprzątanie zostaw na koniec

Jeśli wynajmowałeś obecnie mieszkanie, bądź zdecydowałeś się na sprzedaż obecnego mieszkania musisz pamiętać, że w chwili gdy opuszczasz lokal należy zostawić po sobie należyty porządek. O ile w przypadku mieszkania wynajmowanego nie zajmie Ci to dużo czasu, tak w chwili gdy zdecydowałeś się na sprzedaż domu w stanie surowym powinieneś się liczyć z tym, że samo sprzątanie może Ci zająć pół dnia. Za szafami, które przez lata nie były odsuwane znaleźć można dosłownie wszystko. Kłęby kurzy, dawno zapomniane drobiazgi i pająki, które tak bardzo upodobały sobie ciemne miejsca.

Jednak oprócz typowego, domowego bałaganu sama przeprowadzka dostarczy Ci dodatkowych śmieci do posprzątania. Jeśli w domu demontowałeś stare szafy i stoły, na podłodze pojawią się liczne drzazgi i kawałki drewna. Kultura wymaga, aby udostępnić pomieszczenie w takim stanie, aby kolejny mieszkaniec mógł się od razu wprowadzić. Zastanów się zatem, czy chciałbyś jeszcze przed wniesieniem mebli do domu biegać z miotłą i mopem aby doprowadzić swój nowy dom do względnie dobrego stanu? Podejrzewam, że nie. Dlatego z myślą o nowych lokatorach oprócz zebrania największych śmieci powinieneś jeszcze przynajmniej raz zmieść podłogę, a następnie przynajmniej delikatnie ją przemyć.

Ciesz się z nowego domu w Gdyni

Ostatnim etapem przeprowadzki jest urządzenie nowego mieszkania. Jest to zdecydowanie najprzyjemniejszy. Urządzając własne cztery kąty przestajemy myśleć o zmęczeniu jakie nam dotychczas towarzyszyło. Pojawia się ekscytacja i zniecierpliwienie. Już chcielibyśmy zobaczyć efekt końcowy swoich starań.

Na tym etapie nie obowiązuje również żadna lista obowiązków. Najważniejsze jest, aby nowe mieszkanie urządzić zgodnie ze swoimi pragnieniami. Prawdopodobnie będziesz tutaj mieszkał przez najbliższych kilkanaście lat, albo i zawsze. Warto zatem zadbać o to, aby było ono przytulne i wygodne.

Jak już wszystko rozlokujesz jak należy połóż się spać, jutro zaczniesz się zastanawiać o tym, ile czasu zajmie Ci remont łazienki.

Jeśli zastosujesz się do powyższych punktów, z pewnością przeprowadzka będzie dla Ciebie mniej uciążliwa. Zamiast narzekać na trud związany z koniecznością zmiany miejsca zamieszkania, będziesz czuć wyłącznie ekscytację na wieść, że niebawem zamieszkasz w nowym domu. Nowy rozdział w życiu nie zawsze musi iść w parze z nieprzespanymi nocami, bólem kręgosłupa i wizytą na pogotowiu. Przeprowadzka może być niezapomnianym przeżyciem, które połączy w sobie radość i zniecierpliwienie przed poznaniem nowego otoczenia, z nutką nostalgii związanej z opuszczeniem dotychczasowego gniazda.

Leave a comment