Godziny otwarcia : Pn - Pt. 10.00 - 18.00
Zadzwoń

512 055 650

Napisz maila

kontakt@pakupaku.pl

27 września 2022 - Autor:

Jak uniknąć chaosu i stresu podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka to czas zmian, których czasami każdy w życiu potrzebuje. Przeprowadzamy się do nowego mieszkania albo domu, przeprowadzamy się  do innego miasta, a czasem nawet kraju. Zdarzają się także przeprowadzki biura, miejsca pracy, firmy. Każda z nich wiąże się z niemałą ilością nerwów , stresu i strachu przed tym co nieznane i nowe.

Co zrobić, aby uniknąć niepotrzebnego stresu?

Przeprowadzkę możemy zacząć, kiedy uporamy się z wszystkimi formalnościami, które trzeba załatwić jeszcze przed. Zmiana miejsca zamieszkania zazwyczaj wiąże się z poprawą warunków życia, a mimo to bardzo nas stresuje. Nikt z nas nie lubi bałaganu, zamieszania związanego z pakowaniem, przewożeniem bagaży, a później rozpakowywaniem. Czy stresu można uniknąć? Chyba nie do końca, jednak odpowiednia organizacja i plan działania pozwoli nam na jego zmniejszenie.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim przeprowadzka jest świetną okazją, do tego, aby pozbyć się niepotrzebnych przedmiotów i uwolnić się od tzw. zbieractwa. Zastanów się, która z posiadanych rzeczy na pewno Ci się nie przyda na nowym mieszkaniu. A może którejś bardzo nie lubisz, co wiąże się z tym, że jej nie używasz. Stare, nieużywane meble? Jeśli czas na zmiany to nie zastanawiaj się! Tobie będą tylko zagracały mieszkanie, a być może przydadzą się komuś potrzebującemu. Ubrania, których nie nosisz? Po co zabierać ze sobą zbędny bagaż? Stare zabawki dziecka- sentymentalne? Ale ile radości przyniosą potrzebującym dzieciom, a Ty zyskasz kolejne miejsce i przestrzeń!

W jaki sposób pakować, nie wydając przy tym mnóstwa pieniędzy?

Przeprowadzka z pakupaku.pl
Jeśli nie chcesz ponosić większych kosztów związanych z pakowaniem, korzystaj z tego co masz w domu. Cenne, delikatne przedmioty,  szklane czy porcelanowe możesz zabezpieczyć owijając w ręczniki, ubrania, pościel. W Twojej skrzynce pocztowej na pewno nie brakuje reklam, które także świetne będą się nadawały do owijania szklanek, talerzy czy kieliszków. Pakuj dużo, ale i ostrożnie, by w czasie transportu nie panikować, że właśnie zbiła się Twoja najcenniejsza pamiątka. Wszystkie zabezpieczone przedmioty najlepiej pakować w kartony. Zastanawiasz się, skąd je brać? Kupić? Można, ale oczywiście to wygeneruje dodatkowe koszty. Kartony można dostać często w osiedlowych sklepikach, czy marketach za darmo. Wystarczy podejść i zapytać. Pakowanie to jedna część przeprowadzki, a czeka Cię jeszcze rozpakowanie. Aby uniknąć nerwów, dokładnie opisuj kartony, które pakujesz. Zdecydowanie łatwiej będzie się rozpakować sięgając po opisany karton, w którym wiesz, co jest. Ważne jest pakowanie sekcjami, np.: kuchnia, łazienka, salon- wówczas ułatwi to proces przeprowadzki, gdyż kartony z tym przedmiotami trafią bezpośrednio do wskazanych pomieszczeń, a dzięki temu możesz uniknąć chaosu i zamieszania.

Co może Cię najbardziej stresować w czasie przeprowadzki? Brak czasu i pośpiech!

Przeprowadzka z pakupaku.pl
Przeprowadzka w pośpiechu to najgorsza opcja. Chcesz ze wszystkim zdążyć, spieszysz się, a przy tym stresujesz i denerwujesz. Zaoszczędź sobie tego! Rozpisz sobie plan przeprowadzki, określ czas i przede wszystkim nie zostawiaj niczego na ostatnią chwilę. Rozplanuj sobie odpowiedni czas na pakowanie, transport i rozpakowanie kartonów. Być może przyda Ci się kilka dni urlopu. Przewożąc rzeczy partiami, będziesz mógł na bieżąco opróżniać kartony, dzięki czemu unikniesz bałaganu i chaosu.

Przeprowadzka i co dalej?

Przeprowadzka z pakupaku.pl
Po przeprowadzce czas na odpoczynek, gdyż nie uda się uniknąć wszystkich nerwów i całego stresu. Pierwsza noc w nowym mieszkaniu może dać ukojenie i długo oczekiwany spokój. Pamiętaj jednak, aby po przeniesieniu do nowego miejsca, do końca załatwić wszystkie formalności związane z przeprowadzką, między innymi o zmianie adresu do korespondencji. Przeprowadzka nie musi być taka straszna, jak Ci się wydaje. Wystarczy odpowiednio zorganizować czas i pomoc, która będzie nieoceniona w czasie tak wielkiej zmiany życiowej jaka Cię czeka. Potrzebujesz porad związanych z przeprowadzką? Odwiedź stronę https://pakupaku.pl/czesto-zadawane-pytania a na pewno uzyskasz odpowiedzi na pytania, które Cię dręczą. Rozwiejesz też wszelkie wątpliwości związane z przeprowadzką.
tanie-przeprowadzki-warszawa-gdansk-gdynia-paku-paku
Przeprowadzki Sopot

Leave a comment